ALTAY VAROL - GÖZLER SAHADA, KULAKLAR GİRESUN’DA | Denizli Hizmet Gazetesi -

GÖZLER SAHADA, KULAKLAR GİRESUN’DA
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

28/4/2018
Geçen hafta kendi evinde oynadığı Eskişehirpor maçında yedek kulübesinde doktor bulundur(a)madığı, kendi evindeki bu müsabakada özel güvenlik görevlisi görevlendir(e)mediği, müsabakada zaman çizelgesine uymadığı, medya sorumlusunun yayın toplantısına ve basın toplantısına katılmadığı, misafir takım seyircilerine stadyum kapasitesinin yüzde 5’i oranında yer ayırmadığı ve bilet sat(a)madığı, anons sistemini çalışır durumda bulundur(a)madığı ve eşgüdüm toplantısına kulüp temsilcisi katılmadığı için, yukarıdaki 7 maddeden (madde başına 7.500 TL) toplam 52 bin 500 TL para cezası verilen Gaziantepspor’la karşılaşacak olan Denizlispor, bugünkü maçlarda en stressiz ve diğer 8 maça oranla sonucu neredeyse belli bir maça çıkacak. 
Sezonun ikinci haftasında (8 ay önce) Gaziantepspor’la ilgili olarak ‘BIYIKSIZLAR TAKIMI’ başlıklı bir yazı yazmıştım. Eğer kadrolarını koruyabilirlerse, eski başarılarını yakalayabileceğini ifade etmiştim. Geçen 8 aylık sürede yaşadıkları o kadar olumsuzluğa rağmen onurlarından hiç taviz vermeden sahada terlerinin son damlasına kadar mücadele eden Gaziantepsporlu futbolcular bugün de aynı mücadeleyi göstereceklerdir. Ancak eski günlerine dönmeleri onlar için uzun bir zaman alacak gibi görünüyor. 
Farklı mağlup oldukları maçlarda dahi ellerinden geleni yapan bu takımın en büyük özelliği, gol yiyene kadar rakibinin anasından içtiği sütü burnundan getirmesi. Gol yemedikçe direnci artan, rakibini strese sokan, bir iki fırsat bulabildiği taktirde bunları gole çevirebilen bir takım Gaziantepspor.  
Yazımın başındaki paragrafta bu kulübün düştüğü durum açık ve net ortada. Gaziantep’te bile sahaya çıkacak bir doktor bulamadıklarını bir kenara koyun, ses sistemini çalıştıracak ekibi bile olmayan bir kulüpten bahsediyoruz. Eskişehirspor maçında içecek suyu bile rakiplerinden istediklerini Yılmaz Vural hoca dile getirdi. Bu kadar imkansızlık içerisinde Denizli’ye gelip maça çıkmaları bile büyük başarı.  
32 Haftada sadece hemşehrisi Gazişehir’i ve 27.haftada Samsunspor’u yenen Gaziantepspor’un, Denizlispor için bir tehlike oluşturacağını sanmıyorum. 5 Hafta önce Samsunspor karşısında aldıkları galibiyet, Denizlispor’un bugün rakiplerine oranla avantajlı durumda olmasında büyük etkendir. Futbolda maç bitmeden hiçbir şey belli olmaz ancak ben denizleri geçen Horoz’un bugün derede boğulacağına ihtimal vermiyorum. Zaten bugün boğulacaksa, bu ligde olmasının bir anlamı da yok. Bugünkü maçta her ne kadar Denizlispor-Gaziantepspor maçını izliyor olsak da, kulaklarımız Giresunspor-Samsunspor maçında olacak. Kulaklarımız, gözlerimizden daha fazla çalışacak bugün.  
Gün sonu tahmini tablo: 38-37-37-36 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018