ALTAY VAROL - HOPLAYIVER ÇEKİRGE, ZIPLAYIVER ÇEKİRGE | Denizli Hizmet Gazetesi -

HOPLAYIVER ÇEKİRGE, ZIPLAYIVER ÇEKİRGE
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

30/4/2018
Maç günü yayınlanan ‘GÖZLER SAHADA, KULAKLAR GİRESUN’DA’ başlıklı yazımda; “Bugünkü maçta her ne kadar Denizlispor-Gaziantepspor maçını izliyor olsak da, kulaklarımız Giresunspor-Samsunspor maçında olacak. Kulaklarımız, gözlerimizden daha fazla çalışacak bugün” demiştim.  
Dediğim gibi de oldu. Her ne kadar Denizli Atatürk Stadı’nda Yeşil siyahlılar gol atıp sevinç yaşandıkça, herkesin kulağı Giresunspor-Samsunspor maçındaydı. Samsunspor’un öne geçmesiyle bozulan moraller beraberlik golüyle yerini umuda, son 10 dakikada Giresunspor’un galibiyeti golüyle de tarifi zor bir sevince bıraktı. Giresunspor’un ikinci golünde tribünlerden gelen gol sevinci, Gaziantepspor’a atılan 5 golden daha fazlaydı. Futbolcular da bu golü duyduktan sonra vitesi düşürüp maçın bitmesini beklediler. Biz tribünde ne kadar Giresun’daki maça odaklandıysak, son dakikalarda saha içindekiler de bizden farklı değildi.  
Gaziantepspor maçının teknik bir analizini yapmaya gerek görmüyorum. Hafta içinde yazdığım iki yazıda da belirttiğim gibi, tüm imkansızlıklara rağmen sahaya çıkıp, ellerinden geleni yapan Gaziantepsporlu futbolcular bu maçta da aynısını yaptı. Denizlisporlu taraftarlar da kendilerine hak ettikleri alkışı hiç esirgemediler. Golcülerin işlerini yaptığı, son 20 dakikası saha içinden saha dışına kadar herkesin ‘Hava çok sıcak. Bir an önce bitse de işimize baksak’ dediği bir maçtı. Centilmenliğin, dostluğun, birbirine karşı saygının hiç eksik olmadığı bir lig maçı izledik. 
Geçtiğimiz Cuma günkü ‘GÜNEŞ FARKLI ŞEKİLDE BATACAK’ başlıklı yazımı okuyanlar, “Yarın akşam güneşin batımı yurdumuzun illerinde değişik şekilde görülecek. Denizli de bu illerden biri” bitiş cümlesini hatırlayacaklardır. Evet, maç günü akşam Denizli’de güneş bir başka güzel battı. Her ne kadar matematiksel olmasa da ligde kalmanın sevinci vardı bütün kentte.  
2015-2016 Sezonunun son maçında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile son maçı Denizli’de oynamış ve 5-2 kaybetmiştik. Aynı dakikalarda Balıkesirspor-1461 Trabzon maçı oynanıyor ve Balıkesirspor’un kazanması için herkes dua ediyordu. Balıkesirspor bu maçı 2-1 kazandı ve Gaziantep ekibinden 5 yediğimiz bir maçta ligde kalışımıza sevinmiştik. 
Tesadüf müdür, yoksa ders alınması gereken bir durum mudur bilemem ama; bu sefer 5 attığımız bir Gaziantep ekibi maçında, bu kez Giresunspor’un galip gelmesi için dua ettiğimiz, iki sezon önce Balıkesirspor’un ikinci golüne sevindiğimiz gibi Giresunspor’un ikinci golüne sevindiğimiz bir maçla sezonu kapattık.  
Maç sonrası saha içindeki sevinç gösterilerini biraz abartılı bulduğumu da belirtmek isterim. Başkalarının attığı gollerle daha ne kadar zafer(!) kutlamaları yapacağız bilmiyorum.  
Bu çekirge başkalarının dürtmesiyle sıçramaktan bıktı haberiniz ola.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018