HAMİT TEKKANAT - YAKIŞIYOR HASPAYA | Denizli Hizmet Gazetesi -

YAKIŞIYOR HASPAYA
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

30/4/2018
Eskilerin bildikleri bir fıkradır, tekrar edelim, bilmeyenler de öğrensin; 
“Hoca efendinin biri kürsüde vaaz verirken ‘açıklık saçıklık’ aleyhine konuşup, kılık-kıyafetine dikkat etmeyen hanımlara verip veriştiriyor, cehennemle korkutuyormuş. Hoca efendi konuşmanın dozajını kaçırınca cemaatten biri yavaşça ona yanaşıp, “Ya hoca efendi senin kızın da açık saçık giyiniyor, onun hali ne olacak” diye bir hatırlatmada bulunmuş, hoca efendi bu hatırlatma üzerine lafı fazla evirip çevirmeden “Yakışıyor haspaya” diye kestirip atmış. 
Bu fıkra ile başlamamın sebebi CHP-İYİ Parti ittifakına AKP-MHP kanadının gösterdiği tepkilere kapak olsun diyedir. AKP’lilerin yaptıklarına bakınız, “Yakışıyor haspaya” misali ne kendileri, ne de MHP’liler bu konularda tek kelime etmemişlerdi.  
Davutoğlu, AKP genel başkanı ve başbakan olarak seçime girdi ve kazandı. Cumhurbaşkanı onu görevden alıp yerine Binali Yıldırım’ı getirdi, kimsenin sesi çıkmadı. AKP’nin seçilmiş belediye başkanları görevden alındı, neden alındıkları da açıklanmadı, yerlerine sarayın istedikleri atandı. Olağan sayıldı.  
MHP’nin seçim barajının altında kalmaması için ittifak yapıldı. Devlet Bahçeli ile Tayyip Erdoğan’ın birbirine ettiği hakaretler sokakta olsa kan gövdeyi götürürdü. Hiç kimse siz düne kadar rakipten öte kanlı-bıçaklı idiniz demedi.  
Tuğrul Türkeş, Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş AKP’ye en ağır eleştirileri yapan, hatta hakaret eden isimlerdi. AKP’ye geçtiler bakan oldular. Hiç kimse “Bu ne iştir” demedi.  
Bütün bunları sineye çeken AKP-MHP’liler 15 CHP milletvekili İYİ Partiye destek verip, seçim barajını geçmesini sağlayınca kıyameti kopardı.  
AKP yapınca “yakışıyor”, CHP yapınca “ahlaksızlık” oluyor. 
Yerseniz!!! 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018