ALTAY VAROL - BU AY KONGRE VAR | Denizli Hizmet Gazetesi -

BU AY KONGRE VAR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

1/5/2018
Zor bir sezonu daha geride bırakan Denizlispor’da şimdi olağan genel kurul telaşı başlıyor. 
En son olağan genel kurulunu 3 yıl önce yapan Yeşil siyahlılar, bu ay içerisinde kongreye giderek yeni yönetimini arayacak. Bugün-yarın genel kurulun yapılacağı tarih ve yer açıklanacaktır. Orası çok da önemli değil bizim için. Elbette bir gün ve bir yer bulunur. 
Ligden düşmesi neredeyse imkansız olan Denizlispor için yeni bir dönem başlayacak. Çünkü her kongre ya yeni isimlerin göreve gelmesi ya da mevcut yönetimin kan değişikliğiyle yola devam etmesi demektir. Çok şükür Denizlispor kayyuma gidecek kadar sahipsiz kalmıyor. Öyle de olsa, böyle de olsa birileri iyi veya kötü elinden tutup, tekeri elinden geldiğince döndürmeye çalışıyor. 
Sezon başından beri birçok yazımda; mevcut yönetimin özellikle mali disiplininin sağlanması konusunda (ki başkan Mustafa Üstek’in bu konuda yaptıkları küçümsenemez) yaptıklarının çok önemli olduğunu ancak sportif başarı ve kulüp yönetimi konusunda yetersiz kaldığını belirtmiştim. 
Mali konulardaki başarısını her ne kadar takımı ligde tutsa da sportif başarıda gösteremeyen bir yönetim şekli gördük bu sezon. Sezonu 3 hocayla tamamlama geleneğini sürdürmek, bir iki galibiyetten sonra düşme hattında olmasına rağmen Play-off’u hedef göstermek, bir iki mağlubiyetten sonra ‘Biz daha ne yapalım. Ne yapacağımızı şaşırdık’ açıklamaları yapmak, yaşanan teknik heyet ve futbolcu krizlerini zamanında yönetememek bunlardan birkaçı. Giresunspor’un golüyle ligde kalmayı garantiledikten sonra saha içerisinde yapılan şovlara(!) hiç değinmek istemiyorum, zira bu konuyu açarsam kendimi tutamayabilirim.  
Sportif anlamda yine zor bir sezonu geride bıraktık. Hayallerin Süper Ligin olduğu bir sezonu neredeyse 2.Lig kabusuyla tamamlayacak kadar sıkıntı yaşayan Yeşil siyahlılar şimdi yeni bir yola giriyor. Bu ay içerisinde yapılacak olan olağan genel kurulda mevcut yönetimin yola devam edeceğini sanmıyorum. Belki bazı yöneticiler göreve devam konusunda istekli veya yeni taliplerin listesinde yer almak isteyebilir. 
Şu ana kadar, göreve talip olmayı düşünen sadece bir kişinin ismi kulağıma geldi. Bu ismi şimdilik açıklamak istemiyorum.  
Ama mevcut yönetim de olsa, başkaları da gelse, gelecek sezonun çalışmalarına bir an önce başlanmak zorunda.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018