ALTAY VAROL - GURBETTEKİLER BİLE YORULDU | Denizli Hizmet Gazetesi -

GURBETTEKİLER BİLE YORULDU
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

3/5/2018
Hemen hemen her gün başta Denizlispor olmak üzere futbolla ilgili köşe yazıyorum. Mesaj, telefon veya yüz yüze yazdıklarımla ilgili aldığım tepkiler, gerçekten Denizlispor konusunda ne kadar hassas olunduğunu gösteriyor bana. Hani diyorlar ya ‘Denizlililer takımına sahip çıkmıyor’ diye. Ben ona katılmıyorum. Son yıllardaki başarısızlık sebebiyle bir soğukluk var kamuoyunda ancak bu kesinlikle Yeşil siyahlı sevdalılarının sahip çıkmaması anlamına gelmiyor.  
Denizlispor’un bu hali sadece Denizli’de oturanları değil, Türkiye’deki Denizlispor sevdalılarını hatta yurt dışındakileri bile üzüyor. Size Almanya’da öğretmenlik yapan, aynı dönem aynı okulda okuduğumuz Bayram Arman isimli arkadaşımın Gaziantepspor maçı sonrası gönderdiği yazıyı paylaşayım. Bu yazıdan, Denizlispor sevdasının nerelerde yaşandığını, hangi coğrafyalarda kalplerin Yeşil siyah için attığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. 
Şöyle diyor yazıda; “Altay, çok yorulduk bu sene. Gerçi yıllardır böyle de insan hazmedemiyor. Sizler Denizli’desiniz. Sağınız solunuz hemen hemen hep hemşehrilerimiz. Buralarda ülkemizin her yanından insanlarla birlikte olunca, Denizlispor’umuza dokunan sözler duymak üzüyor bizi. Hep düşecek takımlar içinde olmamız strese sokuyor. Kahvemiz Kaleli bir ailenin. Orada seyrediyoruz maçlarımızı dedemizle. Dede fanatik Denizlisporlu ve Cimbomlu. Haliyle kahvede her ilden adam var. Çok boynumuz bükük ayrıldık. Tekke sonrası biraz nefes aldık. Umarım haftaya her şey gönlümüzce olur. Seneye de önce ilk iki, sonra ilk altı hedefiyle çıkarız yola. Teşekkür ederim.” 
Gurbet ellerde Denizlispor aleyhine söylenen sözlere cevap verememek kahrediyor Yeşil siyahlı taraftarları. Gurbette olmak zaten boyun büküklüğü, bir de Denizlispor yüzünden boyunlarının daha da bükülmesi çok acı. 
Başta Almanya olmak üzere, dünyanın dört bir yerinde ekmek parası için çalışıp, kalpleri Denizlispor için atanlara selam olsun. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018