ALTAY VAROL - PLAN VE ZAMAN | Denizli Hizmet Gazetesi -

PLAN VE ZAMAN
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

4/5/2018
Hafta başındaki ‘BU AY KONGRE VAR’ başlıklı yazımda, “Bu ay içerisinde yapılacak olan olağan genel kurulda mevcut yönetimin yola devam edeceğini sanmıyorum. Belki bazı yöneticiler göreve devam konusunda istekli veya yeni taliplerin listesinde yer almak isteyebilir” demiştim. 
Denizlispor’da bazı yöneticilerin bir dahaki dönemde görev almayacağını açıklamaya başlaması dikkat çekiyor. Yani yavaş yavaş fotoğraf netleşmeye başladı.  
Dün gazetemizin 12.sayfasını okuyanlar hatırlayacaktır. 8 Sezonda 13 kez kongre yapan Denizlispor’un gün gün, ay ay, yıl yıl kongre kronolojisini okuyucularıma aktarmıştım. Ortalama 6 ayda bir kongreye giden, 8 yılda 10 başkan değiştiren (Bunların 3’ü değişik dönemlerde 2 kez koltuğa oturdu) Denizlispor, ay içinde kulüp tarihinin 43.başkanını seçecek. Yeni başkan; bugüne kadar başkanlık yapan bir isim mi, yoksa yeni bir başkan mı olur onu zaman gösterecek.  
Mustafa Üstek’in yeni isimlerden oluşan bir yönetimle aday olması muhtemel midir? Elbette böyle bir ihtimal var. Ama Üstek devam etse dahi, yönetimin çoğunluğunun değişeceğinden bir şüphem yok. Peki Üstek devam eder mi; işte o konuda ben net bir şey duymadım.  
Zaten sıkıntı da burada bana göre. Bu ay kongre var ancak ne mevcut yönetim ne de dışarıdan bir isim çıkıp adaylığını açıklamıyor veya açıklayamıyor. Aslında Denizlispor’u yönetmeye talip çok insan var ancak cesaret edemiyor zira yaklaşık 20 milyon TL’lik borcun yanı sıra, takımın oluşturulması ve diğer giderlerin karşılanması konusunda destek bulamamak en büyük korkuları. Denizlispor’da son 8 yılda alınan olağanüstü kongre kararlarının yüzde 90’ınında, başkanlar gerekli desteği bulamadığı ve maddi anlamda, tabiri caizse tekeri döndüremediklerinin etkisi var. 
Henüz lig bitmedi. Yarın Boluspor’la oynanacak son maçın ardından takım dağılacak ve tatile gidecek. Sözleşmesi sona eren teknik heyetin bir daha geri döneceğini de sanmıyorum. Sözleşmesi sona eren oyuncular da önce daha iyi şartları sağlayan takımlardan teklif gelmesini, olmazsa mevcut kulüpten gelecek haberi bekler. 
Denizlispor’da kongre yapılmadıkça gelecek sezon ne teknik heyet, ne futbolcu ne planlama ne de başka bir konuda yaprak kıpırdaması mümkün değil.  
Son yıllarda ilk kez bir sezonu olağanüstü genel kurul tartışmaları yaşanmadan tamamlayan Yeşil siyahlıların, artık uzun vadeli planlar ve bu planları hayata geçirebilecek zamanı bulan yönetimlere ihtiyacı var.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018