HAMİT TEKKANAT - HATIRLATMA! | Denizli Hizmet Gazetesi -

HATIRLATMA!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

7/5/2018
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu bataklığına girmeyelim” deyince zamanın başbakanı Ahmet Davutoğlu onu dış politikadan anlamamakla suçlamış, Halep’te, Şam’da, Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da Osmanlı mirasından bahsetmişti. Hükümetin yanlış politikaları sonucu Suriye’de batağa saplandık. Öyle ki ne zaman ve nasıl çıkacağımız hakkında kimsenin bilgisi yok. Cumhurbaşkanımız Afrin’den sonra hedefin Membiç, Sincar ve Fırat’ın doğusu olduğunu söylüyordu, seçim havasına girilince hepsi unutuldu.  
Afrin’de birer ikişer şehit veriyoruz, kimse oralı değil. Harekatın başlangıcında Afrin’den canlı yayın yapan TV muhabirleri ortalıkta görünmüyor. Şimdi oralarda neler oluyor bilmiyoruz. Ülke seçime kilitlendi askerimiz ikinci plana düştü. 
Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk gibi davalarla Silahlı Kuvvetler yıpratılırken FET֒cülere en büyük destek AKP’den gelmişti. Çünkü AKP, Silahlı Kuvvetleri kendine yönelik bir tehdit olarak görüyordu. O günlerde ben bu köşede “Yapmayın, ordusuz millet olmaz, daha fazla vurmayın. Bu ordu bir gün lazım olacak” diye defalarca yazdım. İktidarın yerden yere vurduğu ordu, Afrin’de başarılı olunca Cumhurbaşkanı partisinin metal yorgunluğunu attığını söyledi. Askerin kanı, AKP’nin can kurtaran simidi olmuştu.  
O kahraman ordunu evlatlarından birisi hissiyatını bakınız ne güzel anlatmış; 
ONLAR VARKEN ŞIMARIRSINIZ TABİİ… 
Afrin harekâtında 49 şehit verdik yaralıları saymıyorum bile. Belli ki hayatını kaybedenlerden biri senin kardeşin, oğlun ya da bir yakının değildi, senin ocağına öyle bir acı düşmedi. Düşseydi zaten böyle amigo gibi Paskal bizi diskoya götür şımarıklığı ile Reis bizi Menbiçe götür, Afrinden bir şey anlamadık diye nara atmaz biraz daha saygılı ve sessiz olurdunuz. Böyle bir Ordun varken şımarırsın tabii; onlar sessiz sessiz şehit olurlar, onlar ölürken bağırmazlar, isyan etmezler, nutuk atmazlar, bizim burada ne işimiz var demezler. Benim çocuğum var karım var onlara kim bakacak diye düşünmezler. Anılarını anlatmazlar, övünmezler en önemli özelikleri sessiz olmalarıdır emir alırlar giderler ve ölürler. Sadece bir istatistik olacaklarını bile bile ölürler. Sen alt yazıdan öğrenirsin öldüklerini… Nutuk atmak, övünmek, suyunu, şerbetini çıkarmak, şımarmak sizlere düşer. Kıblenizin aynı olduğu adamlarla sahte delillerle uydurma kaset ve iddialarla yıllarca zindanlarda çürütürsünüz. Sessiz sessiz yatarlar ağlamadan, zırlamadan, bağırmadan adaletin tecelli edeceği günü beklerler sabırla… Kimseye yaranamaz onlar. Havaya göre konjonktüre göre yaftalanırlar, PKK'lılar için imha ve inkar politikası güden faşist gaddar bir ordudur. İslamcılar için dinsiz, imansız, kafir Amerikan uşağı bir NATO ordusudur. Avrupalılar Amerikalılar için ucuz insan gücüdür. Sade vatandaşa göre bütçenin üçte birini yiyen, bedava lojmanda oturan, eşleri sarışın ve mini etekli, orduevlerinde sabahlara kadar vals yapan batı özentili işe yaramaz, kışlaları yatma yeri olan, hantal bir güruhtur. Ama mutlaka ve mutlaka herkesin bu adamlara günün birinde işleri düşer. Yedekleri yoktur çünkü. Her şeyi taşere edersin ama orduyu edemezsin. O zaman bu adamlar bir anda peygamber ocağı, İslam ordusu, kahraman, aslan parçası, kaplan oluverir. Birileri bir anda kendini orduya şirin göstermek için Atatürkçü bile oluverir. Ama onların çok da umurunda değildir bunlar. Onlar sadece görevlerini yaparlar sessiz sessiz ölürler, siz rahat rahat şımarın diye... 
HEPSİNİN RUHU ŞAD OLSUN... 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018