ALTAY VAROL - BEKLEDİĞİM GİBİ OLDU | Denizli Hizmet Gazetesi -

BEKLEDİĞİM GİBİ OLDU
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

8/5/2018
Kamuoyunun Denizlispor’un ligde kalıp kalmayacağını tartıştığı günlerde, ‘BU AY KONGRE VAR’ başlıklı bir yazı yayınlamış ve şu ifadelere yer vermiştim. “Sportif anlamda yine zor bir sezonu geride bıraktık. Hayallerin Süper Ligin olduğu bir sezonu neredeyse 2.Lig kabusuyla tamamlayacak kadar sıkıntı yaşayan Yeşil siyahlılar şimdi yeni bir yola giriyor. Bu ay içerisinde yapılacak olan olağan genel kurulda mevcut yönetimin yola devam edeceğini sanmıyorum.” 
 
Tahminimde, daha doğrusu öngörümde yanılmadım ve dün Denizlispor yönetim kurulu düzenlediği basın toplantısıyla yola devam etmeme kararı aldığını açıkladı. Benim için elbette sürpriz olmadı bu karar. Zira, hem sezon içinde yaşanan gelişmeler hem de gelinen nokta, başta başkan Mustafa Üstek olmak üzere mevcut yönetimi çok yordu. 
 
Yazılarımı takip edenler bilir. Sezon başından beri yönetimin mali disiplin konusundaki çalışmalarının övgüye layık olduğunu söyledim. Gerçekten eğer bu konuda başarılı olamasalardı inanın bugün 1.Ligde kalma sevinci(!) değil, 2.Lige düşme öfkesi ve üzüntüsüyle günler geçiriyor olurduk. Sezon başından beri galibiyetlerde de, mağlubiyetlerde de skora bakmadan eleştirilerimi hep yaptım. Zamanı geldi yönetime, zamanı geldi teknik heyetlere, zamanı geldi takımın tamamına veya bireysel olarak futbolculara. 
 
Öncelikle Mustafa Üstek ve yönetiminde, son iki dönem olan Mustafa Şavluk ve Süleyman Urkay dönemlerinde olduğu gibi ‘Başkan-yönetici kavgaları’ hiç olmadı. Kol kırıldı ama yen hep içinde kaldı. Yıllardır ilk defa ‘Olağanüstü kongre’ söylemlerinin gündeme dahi gelmediği bir sezon yaşadık.  
Denizlispor’da yola devam etmeme kararı alan Mustafa Üstek ve yönetiminin aldığı bu kararı doğru buluyorum. Zira ne sayın Üstek’in ne de birçok yöneticinin bu durumu bir daha kaldıracak güç ve vizyonu olduğunu düşünmüyorum. 31 Ocak tarihinde bu konuya değinmiş ve ‘YALNIZLIĞA MAHKUM KALACAKSINIZ’ başlıklı yazımı, “Haluk Ulusoy Tesisleri’ne kapanarak bu kulübü yönetmeye devam ettiğiniz, çevrenizde ne olup bittiğini görmemek için çırpındığınız sürece, yalnızlığa mahkum kalacaksınız. Bu yalnızlık emeklerinizi heba eder, ona yanarım” cümlesiyle düşüncemi açıklamıştım.  
 
Skor tabelası ve puan cetvelinde ne yazıyorsa; siz O’sunuz. Yani sportif başarı yoksa, istediğiniz kadar mali ve idari konularda başarılı olun kimsenin umurunda değil. Birçok konuda başarısız bulduğum bu yönetimi; maç günü bilet gişelerinde bekleyen alacaklı bırakmadıkları, kulüp binasında ikide bir icra memuru ağırlamadıkları, puan silme cezası gelmesine izin vermedikleri, şimdiden gelecek sezon oynamak için gerekli lisansı aldıkları velhasıl bir sezon boyunca sahada üzülse bile Horoz’un ibiğini düşürtmedikleri için kutluyor, kendi payıma düşen teşekkürü yineliyorum.  
Artık göreve talip olanları bekleyeceğiz. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018