HAMİT TEKKANAT - SEVİYE İSTİYORUM! | Denizli Hizmet Gazetesi -

SEVİYE İSTİYORUM!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

8/5/2018
Siyasette seviyenin düşmesinden rahatsız oluyorum. Siyasi partilerden birbirlerine hakaret etmek yerine projelerini ortaya koymalarını, televizyonlarda karşılıklı tartışmalarını bekliyorum. Her seçin döneminde şehirlerde miting yapılmasını, binaların süslenerek çevre kirliliği yaratılmasını sevmiyorum seçim dönemlerinde yapılan masraflar ülkenin birçok acil ihtiyacını karşılamaya yeter de artar bile, özellikle de iktidar partisinin devlet imkânlarını kullanarak propaganda yapmasını içime sindiremiyorum.  
Adaletsiz bir seçin yarışı yaşanıyor. Neredeyse medyanın tümüne hâkim olan AKP, rakiplerine fark atıyor. TRT denen devlet kurumu adeta sadece iktidara çalışıyor. HDP lideri Demirtaş’ın hapiste olmasını kabul edemiyorum HDP’ne sempatim yok. Bırakın sempatiyi hayatımın en güzel yılları PKK ile mücadelede geçtiği için, PKK sempatizanlarından nefret ediyorum. PKK’nın bu ülkeye verdiği zarar rakamlarla ifade edilemez boyutta. Bütün bunlara karşın hapiste tutulmasına rağmen ceza almamış Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyorum. Onun hapiste tutulmasını sırf partisi ve kendisini saf dışı etmek için bir tuzak olarak görüyorum. Demirtaş’ın seçimi kazanma şansı hiç yokken, neden hapiste tutulup HDP’lilerin elline koz veriliyor anlamıyorum.  
Partisini AKP’ne stepne yapmış Bahçeli’nin tavrını hiç tasvip etmiyorum. Bahçeli’nin işi gücü muhalif adaylara çamur atmak. Bahçeli’ye kızdığım için inadına Meral Akşener için imza verdim.  
Partilerin birbirlerine sürekli hakaret etmelerine kızdığım için televizyon seyretmiyorum. Bu kadar can sıkıcı ortamı bir fıkra ile bitirmek sanırım ilaç gibi gelecek; 
“Adamın biri, bisikletle Türkiye’den İran’a geçiyormuş, selesinde kocaman bir torba.. Gümrük görevlisi şüphelenmiş haliyle, “Aç torbayı” demiş, açmış, kum çıkmış… 
İki gün sonra, aynı adam ıslık çala çala gelmiş sınır kapısına, çıkış yapacak, selesinde gene torba… “Aç” demişler, açmış, gene kum. 
İki gün sonra, aynı adam pedal çevire çevire gelmiş sınır kapısına, selede gene torba.. Bu sefer, polis çağırmışlar, narkotikçi gözüyle incelemişler, nafile, bildiğin kum.. Delirecekler.. 
Bir, üç, beş, hep aynı manzara… Adam geliyor geze geze, termal kamerayla bakıyorlar, tahlil yapıyorlar, köpeklere koklatıyorlar, uyduyla takip ediyorlar, hikâye… Hep kum çıkıyor. 
Aradan yıllar geçiyor. Gümrük görevlisi çarşıda rastlıyor o adama.. “İçim içimi yiyor” diyor, “Bu saatten sonra bir şey yapamam sana, Allah aşkına söyle, ne kaçırıyordun o torbayla?” 
Adam cevap veriyor: “Bisiklet”…” 
 
Olaylara bakış açımızı değiştiremediğimiz sürece, olayların arka planını görememeye devam edeceğiz. 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018