ALTAY VAROL - YÜRÜMÜYOR, YÜRÜMEYECEK DE… | Denizli Hizmet Gazetesi -

YÜRÜMÜYOR, YÜRÜMEYECEK DE…
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

9/5/2018
‘Denizlispor yine kongreye gidiyor, Denizlispor yönetimi yine kongre kararı aldı’ gibi yazılar okuyunca daha yapacak, öğrenecek çoook şeyler olduğumuzu bir kez daha anladım. 
 
Son bir ayda 2-3 kez yazılarımda belirttim, geçen hafta gazetemizde bir sayfa yayınladım ve durumu anlattım. Denizlispor’un tüzüğünde 3 yılda bir olağan genel kurul yapılması yer alır. En son 2015 yılında olağan genel kurul yapıldı. 2018 yılının Mayıs ayında ne olursa olsun olağan genel kurul yapılması gerektiğini ifade ettim. Denizlispor ‘YİNE’ kongreye gitmiyor, Denizlispor yönetimi ‘YİNE’ kongre kararı almadı. Bu yönetim 3 ay önce olağanüstü genel kurulla gelmiş olsaydı bile, bu ay olağan genel kurul yapılacaktı. 
 
Denizlispor Yönetim Kurulu görevi sürdüremeyeceği için herhangi bir kongre kararı almış değil. Sadece yapılması gereken kongrenin tarihini belirledi. Haaa, bu kongrede yeniden göreve devam edip etmeyeceği yönetimin kendi kararıdır. Mevcut yönetim, dayanacak gücü olmadığı üst başlığıyla görevi bırakma kararı aldı. 
Mustafa Üstek ve yönetiminin kendilerine sahip çıkılmadığı yönündeki açıklaması da bana hiç yabancı bir açıklama değil. Gerekli desteği bulamadığını söyleyerek görevi bırakan çok başkan ve yönetim kurullarını gördük. 
 
Binbir umutla yola çıkan ancak bir süre sonra solukları kesilen yönetimler, çaldıkları kapılardan eli boş dönünce görevi bırakmak zorunda kaldılar. O yüzden 8 yılda 13.kez başkanını seçecek Yeşil siyahlılar. Geçen hafta gazetemizde kongre kronolojisi haberimde gün gün, ay ay, yıl yıl yayınlamıştım bu süreci. Denizlispor’un 1.Ligde mücadele ettiği 8 yılda Mehmet Özsoy, Hasan Kıbrıslıoğlu ve Süleyman Urkay 2’şer, Mustafa Şavluk (bir yılda yapılan iki olağanüstü genel kurulda 2 defa başkanlığa seçildi), Salih Amiroğlu, Yurdal Duman, ve Mustafa Üstek de birer kez başkanlık koltuğuna oturdu. Bu 8 yılda 12 başkan değişti. Yani 8 ayda bir yönetim değişikliğine gidiliyor Denizlispor’da. Bir yönetim ortalama bir yıl bile görevde kalamıyor.  
 
‘Söz gider, yazı kalır’ deyiminin en güzel örneğidir benim bu yazdıklarım. 15 Haziran 2015 tarihindeki; “Yeni bir olağanüstü genel kurulun arefesinde olan Denizlispor, son 5 yılda yönetimlerdeki istikrarsızlığın cezasını çekiyor. Yeşil-siyahlı ekipte son 5 yılda 7 kez yönetim değişti” haberiyle, bugün yazdıklarımızın ne farkı var? 
 
Demek ki; mevcut yönetim şekilleriyle, mevcut ekonomik politikalarla, mevcut beklentilerle, mevcut görüşmelerle, mevcut taahhütlerle bu işler yürümüyor, yürümeyecek de.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018