ALTAY VAROL - TEKER DÖNDÜRME SANATI | Denizli Hizmet Gazetesi -

TEKER DÖNDÜRME SANATI
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

10/5/2018
Olağan genel kurula gitme hazırlıkları yapılan Denizlispor’da, mevcut yönetimin yola devam etmeme kararı almasıyla gözler kulübü yönetmeye talip olmaya niyetli olanlara çevrildi. 
Sosyal medyada bununla ilgili isimler geçiyor ancak somut olarak bir adım atan veya kamuoyunun üzerinde konuştuğu bir isim yok. Talip var mı diye sorarsanız benim bildiğim kadarıyla ‘NİYETLİ OLANLAR’ diyebileceğim isimler var.  
Denizlispor’un mevcut borcu hepsini toplasanız 20 milyon TL’yi geçmez. Bu rakam 1.Ligdeki bir kulüp için az mı, çok mu ya da döndürülebilir bir borç mudur, orası göreve talip olanın cebi, çevresi ve aldığı desteğe göre değişir. Bugün beni başkanlık koltuğuna oturtsanız, o borçla bu kulübü yönetmem mümkün değil. Çünkü o koltukta oturacak olanın, acil hallerde kasasının anahtarını çevirmesi gerekir. Biz: kasamız, kasanın içinde para ve o kasayı açacak anahtarımız olmadığı için bu görevi yapamayız. 
Dün ajanslara bir haber düşünce bugünkü yazımı bu konuya ayırmaya karar verdim. Denizlispor’un geride bıraktığımız sezonda en büyük rakiplerinden biri olan Eskişehirspor, olağanüstü genel kurula gitme kararı aldı. Olağanüstü genel kurul kararı alınması normal de, “Acil olarak 35 milyon liranın bulunmaması, Kırmızı Şimşekleri daha kötü günlere götürebilir. Özellikle yabancı oyunculardan gelecek olan puan silme cezaları, Anadolu efsanesini eksi 30 puan ile lige başlatabilir. Bunun yanında yerli oyuncular ve teknik direktörlere olan ücretlerin ödenmemesi, yine Es-Es'in transfer yasağının devam etmesine neden olacak” cümleleri durumun vahametini ortaya koyuyor. 
Denizlispor’un tüm borcunun iki katı kadar acilen ödeme yapılması gereken bir miktardan bahsediyoruz. Denizlispor yönetimi gibi, Eskişehirspor mevcut yönetiminin de olağanüstü genel kurulda görev almayacağını açıklaması da dikkat çekici. Bu iki kulüple birlikte düşmeme mücadelesi veren ancak bunu başaramayan Samsunspor’un da kayyumda olduğunu hatırlatayım. 1.Lig’de mücadele eden bazı kulüplerin durumu da aşağı yukarı pek farklı sayılmaz. 
Kulüpler artık gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladı. Kimisi olağan, kimisi olağanüstü genel kurullarla yeni yönetimlerini beklerken, kimisi de transfer görüşmelerini alttan alttan yürütmeye başlamıştır. Denizlispor Kulübü’nün maddi anlamda birçok kulübe oranla durumunun iyi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Mevcut borcun döndürülebilir bir durumu var. İşte o çarkı döndüreceklerin acilen ortaya çıkması gerekiyor. 
Bugünkü satırlarımı 14 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan ‘FAKİRİN EKMEĞİ’ başlıklı yazımla tamamlıyorum: “Bu kadar konuşanlar ve elini taşın altına koymaya hazır olduğunu söyleyenler bir çay içimlik oturup sohbet etse, Denizlispor için geçmişte yaşananları unutsa, bir defalığına da olsa ‘Haydi hep birlikte’ diyebilse, bütün sorunlar çözülecek.” 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018