HAMİT TEKKANAT - CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNE DAİR | Denizli Hizmet Gazetesi -

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNE DAİR
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

11/5/2018
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin hapisteki HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesi demokrasimiz açısından güzel bir gelişmedir.  
Ziyaret sonrası Demirtaş yaptığı yazılı açıklamada şunları yazmış; 
“Öncelikle Sayın Muharrem İnce’ye ziyaretinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizde uzun süredir, her alanda yaşanan adaletsizlikler seçim sürecinde de devam ediyor. Sayın İnce’nin bu ziyaretini hem adaletsizliklere benim şahsımda dikkat çekmesi hem de siyasi nezaket açısından önemli ve anlamlı buluyorum”.  
Mektubun tamamını buraya aktarmayacağım. Ancak bu ziyaret bir oy isteme ziyareti değildir, bu konuyu Demirtaş özellikle belirtmiştir. Bu ziyareti adayların ve partilerin kullanacakları yapıcı dil ve üslubun toplumsal kutuplaşmayı ortadan kaldırmaya yönelik önemli katkılar sağlamasını bekliyoruz. Muharrem İnce’nin bu ziyaretin arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyareti de son derece önemlidir. Bu ziyaret de son serece nazik bir havada gerçekleşmiştir. Kavgalı ve küfürlü siyaset milletimizi çok yordu. Muharrem İnce’nin bu ziyaretinin diğer adaylar için örnek olmasını bekliyoruz. Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu da Demirtaş’ı ziyaret edebileceğini ancak temennisinin onun hapisten çıkarılması olduğunu belirtmiştir.  
Bizim vatandaş olarak beklentimiz cumhurbaşkanı adaylarının şehir şehir dolaşıp kendilerini yormaları ve büyük harcamalar yapmaları yerine TV ekranlarına çıkıp tartışmalarıdır. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kapıyı açmadan kapatmıştır. O olmadan diğer adayların tartışması bir heyecan yaratmayacaktır.  
İktidara yakın Habertürk gazetesinden Fatih Altaylı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğuna adeta isyan etmiş ve şöyle yazmış; 
“HDP ile uzaktan yakından ilgisi olmayan hayatı boyunca siyasi Kürt hareketine oy vermemiş, hatta hayatını siyasi Kürt hareketine karşı çıkmaya adamış kişilerle konuştuğum zaman “vicdanın” siyasetin önüne geçtiğini fark ediyorum. Vicdanları ya da vicdan sahibi olanları rahatsız eden durum şu; ‘Bir cumhurbaşkanı adayının tutuklu olarak cezaevinde olması’ Yani Demirtaş’ın kampanyasını cezaevinden yürütmek zorunda kalması. Bu adaletsizliği ortadan kaldırabilecek tek organ ise Türk Yargısı. Mahkeme rahatça alabileceği basit kararla Demirtaş’ın tahliyesine karar verebilir. FET֒cü damat tarifesine tanınan bu hakkın, bir cumhurbaşkanı adayına tanınmaması haksızlıktır.” 
 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018