ALTAY VAROL - BAŞARILAR KIZILCABÖLÜKSPOR | Denizli Hizmet Gazetesi -

BAŞARILAR KIZILCABÖLÜKSPOR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

15/5/2018
Kızılcabölükspor bugün tarihi bir maça çıkacak. İlk maçta evinde golsüz berabere kaldığı Sultanbeyli Belediyespor’la bugün deplasmanda rövanş maçına çıkacak olan Sarı kırmızılılar, gollü beraberlik veya galibiyette adını finale yazdıracak. Yani 2.Ligin kapısını ikinci kez aralayacak. 
Geçen hafta Cuma günü Denizli Atatürk Stadı’nda oynanan maçın analizini Cumartesi günkü köşe yazımda yapmıştım. Maçın büyük bölümünde oyunun kontrolünü elinde tutan, özellikle ikinci yarıda net gol pozisyonları bulan Sarı kırmızılılar bunları değerlendirememişti. Rakip Sultanbeyli Belediyespor’un oyun anlayışı, ‘Denizli’de yenilmeyeyim. Atacağım her gol beni biraz daha finale taşır. Ama ilk hedef gol yememek” şeklindeydi. Her ne kadar özellikle savunmada bu düşüncelerini sahaya yansıtamasalar da, sonuç olarak istediğini alarak sahadan ayrıldı. 
Bugünkü maç ile ilk maç arasındaki fark, oyuncuları aynı ancak düşünce ve planların farklı olmasıdır. İlk maçta Sultanbeyli Belediyespor’un oyun anlayışını bugün Kızılcabölükspor sahaya yansıtmaya çalışacak. Sarı kırmızılılar öncelikle gol yememek için mücadele edecek. Gol attığı taktirde rakibinin bir fazla gol atması gerekiyor ki, bu da Mekik için büyük avantaj olacak. 
Denizli’deki maçta kale arkasındaki 750 kişilik tribünü dolduran ve maç boyunca sürekli takımlarını destekleyen taraftarları, Sultanbeyli Belediyespor’un bugün en büyük avantajı olacaktır. Ancak Kızılcabölükspor’un yapısı, saha dışı faktörlerinden fazla etkilenmeyen bir takım olmasıdır. Zira Kızılcabölüklüler hariç bugüne kadar fazla destek görmediği için, tribünden gelen seslere fazla kulak asacaklarını sanmıyorum. 
İki sezon önce yükseldiği finalde Zonguldak Kömürspor’a Çanakkale’de mağlup olarak hayallerini gelecek yıllara taşıyan Kızılcabölükspor için bugün gerçekten tarihi bir maç. Bunu Denizlililer fark etmese de, bilmese de, umurlarında olmasa da, Kızılcabölük ve Kızılcabölükspor için tarihi bir maç.  
Bugünkü maçın skoru ne olursa olsun, Kızılcabölükspor finale çıksın veya çıkmasın, 2.Lige yükselsin veya yükselmesin, her şeyin sahada bitmediğini, kamuoyu oluşturma, destek arama konusunda bu kulübün yapacak çok işi olduğunu mutlaka yazacağım.  
Bugünkü maçta Kızılcabölükspor’a başarılar diliyorum. Kızılcabölük ve Kızılcabölükspor için hayırlısı ne ise o olsun. Bugünkü maçın skoru ve maç sonrası ortaya çıkacak durum; Kızılcabölükspor’un hak ettiği övgüyü arttırır ne de azaltır.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018