ALTAY VAROL - SORUN FUTBOLCULAR DEĞİL | Denizli Hizmet Gazetesi -

SORUN FUTBOLCULAR DEĞİL
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

19/5/2018
Denizlispor’la ilgili son günlerde çıkan haberlerin büyük bölümü, ‘Takım dağılıyor’, ‘Futbolcular gidecek’, ‘Sözleşmesi biten oyuncuların durumu belli değil’ cinsinden haberler. Bir de yapılacak olağan genel kurul öncesi hiçbir adayın çıkmaması. 
Öncelikle şu iyi bilinmeli ki; devre arasında takıma dahil edilen DarkoLazic, Canberk Aydın, PatrickFriday Eze, Hasan Kılıç ve Alperen Babacan zaten kiralık oldukları için kulüplerine geri döndüler. Bu oyuncular yeni sezonda da çok isteniyorsa, yeniden kulüpleriyle ve kendileriyle oturulup konuşulur. Ama şu anda bu futbolcuların hiç birinin Denizlispor’da kalma yönünde tek başına karar verme yetkisi bulunmuyor. Zaten büyük ihtimalle, kulüplerinin yeni sezon kadrolarında olup olmayacaklarını öğrenecekler, başka bir büyük ihtimalle de kulüplerinin sezon öncesi kampına katılacaklar, daha da büyük bir ihtimalle de teknik heyetlerinin vereceği karara göre başka bir kulübe gidip gitmeyeceklerine karar verilecek.  
Yani Denizlispor’la alakası yok bu oyuncuların. Bir de futbolculara olan 3 milyon TL borcun içerisinde bu oyuncuların ne kadar alacağı var, o da önemli. Alacağını alamayan bir oyuncu, yine alacağını alması meçhul bir durumda o takıma niye gelsin ki?  
Gelelim Denizlispor’la sözleşmesi sona eren diğer oyunculara.  
Birincisi; Denizlispor’da forma giyip, Süper Ligde mücadele edecek bir takımda oynama şansı olan, ya da Süper Ligden bir takımın transfer teklifinde bulunabileceği kaç oyuncu var Denizlispor’da? Şu andaki duruma bakarsanız bana göre sıfır. Sürekli ligde kalma mücadelesi veren ve son haftalarda kurtulan bir kulübün futbolcularına pek dönüp bakan olmaz. Öyle sözleşmeleri bitti diye kapış kapış kapışılacağını falan sanmayın.  
İkincisi; Spor Toto 1.Ligde mücadele eden takımlardan kaçının ekonomik durumu iyi ki, Denizlispor’la sözleşmesi sona eren futbolcuya Denizlispor’dan daha fazla para verecek? Ben diyeyim 2, siz deyin 3. Bırakın transfer yapmayı, birçok takımın kendi futbolcularını elinde tutacak ekonomik durumu yok. Çoğu kara kara borçları düşünüyor.  
Velhasıl durum bu. Daha Mayıs ayı çıkmadı, Süper Lige çıkacak üçüncü takım bile bu akşam belli olacak. Süper Ligde şampiyon, ikinci, üçüncü, dördüncü kim olacak, o DA bu akşam belli olacak. Mayıs çıkmadan kimse kimseyle masaya oturmaz. 
Sözleşmesi biten futbolcular Denizlispor’la görüşmeden hiçbir yere gitmez merak etmeyin. Transfer piyasası daha açılmadı. Bu ekonomik krizde de öyle paldır küldür hiçbir kulüp transferi oldu bittiye getirmez. Özellikle yabancı futbolcu transferinde; bu döviz kurlarıyla kimsenin parmağını kımıldatacak hali yok.  
Denizlispor’un sıkıntısı sözleşmesi biten oyuncular değil, kongrede güçlü bir yönetimin göreve gelip gelmeyeceğidir.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018