ALTAY VAROL - MEKİK’İN RAKİPLERİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

MEKİK’İN RAKİPLERİ
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

21/5/2018
Bu hafta Denizli futbolu için önemli bir hafta.  
İlk olarak Çarşamba günü Kızılcabölükspor tarihi bir maça çıkacak. İkincisi de, Pazar günü Denizlispor olağan genel kurula gidecek. 
Ankara’da Mersin temsilcisi Tarsus İdmanyurdu ile 2.Lig bileti için kapışacak olan Kızılcabölükspor bugün Ankara’ya hareket edecek. Allah kazasız belasız varmalarını nasip etsin. Bir kulübün şampiyonluğunun o kulüp ve şehir için ne kadar önemli olduğunu iki gündür görüyoruz. Galatasaray şampiyonluk ipini göğüsledi Türkiye’de yer yerinden oynadı. Milyonlarca taraftarı birkaç saatliğine de olsa derdini tasasını veya başka bir mutluluğunu bir kenara bırakıp, takımının şampiyonluğuyla coştu, eğlendi. Keza Erzurum da öyle. Yıllar sonra şampiyonluğa ulaşarak Süper Lig hasretine son veren Dadaşlar kenti bayram yerine çevirdi. İnşallah Kızılcabölükspor da Çarşamba akşamı Denizli’yi bayram yerine çevirir.  
Ama bu o kadar da kolay değil. Bugün size, daha birkaç sene önce Kızılcabölükspor’la kora kor mücadele eden, ama bugün üst liglerde şampiyonluk sevinci yaşayan takımların durumunu anlatayım. 2015-2016 Sezonu. 3.Lig 1.Grup’ta BB Erzurumspor ile Kızılcabölükspor şampiyon olabilmek için 38 haftalık periyotta başa baş, dişe diş bir mücadele ortaya koyuyor. Mahallenin takımı olan Kızılcabölükspor, il takımı olan BB Erzurumspor’un temposuna ne maddi ne de manevi olarak dayanamıyor. Erzurumspor şampiyon, Kızılcabölükspor ikinci sırada tamamlıyor ligi. O sezon Play-off’ta finale yükselen Mekik, Zonguldak Kömürspor’a mağlup olmuş ve 2.Lige çıkamamıştı.Geride bıraktığımız sezon UTAŞ Uşakspor’la girdiği mücadeleden yine imkanları yetmediği için erken pes eden Sarı kırmızılılar Play-off’tan şampiyonluk biletini almaya çalışıyor. 
Dikkat ederseniz hep il takımları ile mücadele ediyor Sarı kırmızılılar. İl demek; vali demek, belediye başkanı demek, askeri ve sivil erkan demek, ekonomi demek, turizm demek, tarım demek, kısacası para demek güç demek. Yukarıda isimleri yazılı takımların bir başka özelliğini fark ettiniz mi? Hepsi de sponsoru olan kulüpler. Sponsor demek para demek, güç demek.  
Kızılcabölükspor şimdi de güneyin 95 yıllık futbol çınarı Tarsus İdmanyurdu ile karşılaşacak. Kuruluşu Cumhuriyet kadar eski, bir dönemlere damga vurmuş, Türkiye’nin belki de 50 ilinden büyük bir ilçenin takımı ile 2.Lige çıkma maçında mücadele edecek. 
Mahallenin takımı; ‘Para veremiyorsanız, destek bari verin’ diye bağırıyor. Valisine, başkanına, protokolüne velhasıl; bu memlekette yaşayanlara.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018