ALTAY VAROL - KIZILCABÖLÜKSPOR’A HEDİYEM OLSUN | Denizli Hizmet Gazetesi -

KIZILCABÖLÜKSPOR’A HEDİYEM OLSUN
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

22/5/2018
Bugün ne yazayım diye düşünürken, 14 Aralık 2015 tarihli ‘MAHALLENİN TAKIMI’ başlıklı yazımı tekrar yayınlamaya karar verdim. 3 Yıl önceki düşüncelerim dahil, hiçbir şeyin değişmediğinin en iyi göstergesidir bu yazı. 
Yarın 2.Lige çıkmak için Tarsus İdmanyurdu ile karşılaşacak olan Kızılcabölükspor’un tarihine bu köşe yazım da not edilsin. Aynı olmasına rağmen3 yıl arayla yayınlanmış bu yazım Kızılcabölükspor’a hediyem olsun.Bir gün birileri bu kulübün tarihini merak edip okursa, yaşadıklarımız kadar yazdıklarımız da onlara hatıra kalsın. 
“MAHALLENİN TAKIMI 
Gözden ırak olan, gönülden de ırak olur derler.  
Denizli’de herkesin gözü önünde ve gönlünde hep Denizlispor olduğu için, göz de, gönül de hep Denizlispor’un yanında oluyor. Bu doğal mıdır? Elbette doğaldır. Çünkü Denizlispor Çivril’den Çameli’ye, Güney’den Acıpayam’a kadar herkesin ortak sevdasıdır.  
Ama Denizli’nin bir de mahalle takımı var. Şu anda Denizli’nin futbolda yüreklere su serpen tek takımı Kızılcabölükspor. Tavas’ın Kızılcabölük Mahallesi’nin Sarı kırmızı renkli aslanları, profesyonel ligde Denizli’nin gururu olmaya devam ediyor. Hasan Şermet ve öğrencileri her sezon yeni bir başarıya imza atıyor. Amatörlerden tırnaklarıyla kazıya kazıya, doğru bir yapılanmanın yanı sıra, işini namus gibi gören bir teknik heyet, Kızılcabölük’ü kendi mahallesi belleyen oyuncularla 2.Lig kapısının tokmağını tutmaya çalışan Kızılcabölükspor, vefalı taraftarıyla başarıdan başarıya koşuyor.  
Spor Toto 3.Lig 1.Grup’ta ilk yarıyı averajla 3.sırada tamamladılar. Bir çok futbolseverin farkında bile olmadığı bu takım, Kızılcabölük’ün dokuma tezgahlarındaki mekikler gibi ilmik ilmik başarı dokuyor. Bazen yalpalıyor, bazen tökezliyor, bazen üzüyor, bazen de umutsuzluğa düşürüyor ama o mekik rayından çıkmadan, rotasını değiştirmeden ve hiçbir şeyi birbirine karıştırmadan işine bakıyor.  
Geçen sezon düşmemek için mücadele ederken, Play-off kapısından dönen Sarı kırmızılılar, bu sezon yaptığı doğru transferlerle zirve mücadelesine devam ediyor. Kendi statlarına da kavuştular. Kızılcabölükspor her maçını Denizlispor maçlarından daha kalabalık bir taraftar kitlesi önünde oynuyor. Maç günleri bir karnaval havası yaşanıyor Kızılcabölük Mahallesi’nde.  
Teknik direktör Hasan Şermet, yardımcıları Ali Müslim Oğraş, Seyfettin Kurtulmuş ve Serkan Görgeç’i futbolculuk dönemlerinden tanıyorum. Hepsinin ortak bir özelliği vardır. Dışarıda hiç seslerini duymazsınız, sadece işlerini yapmaya çalışırlar.  
Eğer futboldaki gelişmeler canınızı sıkacak olursa, bir gün Kızılcabölük’e gidin ve o mahalledeki futbol karnavalına ortak olun. Her şeyin o kadar kötü olmadığını göreceksiniz.  
Orada bir ‘MAHALLE TAKIMI’ var. Gitmeseniz de, görmeseniz de, o takım bütün mahallelerin takımı.” 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018