HAMİT TEKKANAT - FET֒DEN SONRA | Denizli Hizmet Gazetesi -

FET֒DEN SONRA
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

22/5/2018
Menzil tarikatına bağlı kurumlar gazetelerde ilan vererek 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerinin açıkladılar. AKP’nin Gülen cemaatinden boşalan yeri Menzil tarikatı üyeleri ile doldurduğu haberleri konuşulurken, Menzil tarikatının AKP’yi desteklemek için ilan vermesi son derece ilginçtir. 
Adıyaman’ın Menzil köyünde bulunan Menzil ya da asıl ismi ile Nakşibendi tarikatı kendilerinin peygamber soyundan geldiğini iddia etmektedir. Menzilcilerin Sağlık Bakanlığı içerisinde kadrolaştığı uzun zamandır konuşulmaktadır. Menzil tarikatının iç yüzünü öğrenmek için internette yeterli bilgi mevcut. Sadece şunu söylemek tarikatı anlamak için yeter; Babadan oğula geçen ve kendi iktidarı için kan dökülmesini bile göze almış bir yapı. Türkiye’nin dört bir yanından insanlar Menzile gidip Şeyhin duasını almak için sıraya girmektedirler. Denizli’den de otobüslerle gidildiğinin şahidiyim.  
FET֒den boşalan yeri sadece Menzilcilerin doldurduğunu iddia etmek yanlış olur. Süleymancılar, İsmail Ağa cemaati vb. ne kadar tarikat ve cemaat varsa hepsi geniş bir serbestlik içerisinde (ve hükümetin himayesinde) hareket etmekte taraftar toplamaktadırlar. Bunların üstünde maalesef devlet denetimi yoktur. En küçük esnafı, derneği denetleyen devletin bunlara göz yumması sadece dinin siyasete alet edilmesinin devam ettiğinin, FET֒den ders alınmadığının göstergesidir.  
AKP iktidarının tarikat ve cemaatlere gösterdiği hoşgörünün yanında, Atatürk’ü unutturmak için yaptıkları da maalesef devam etmektedir. Meclis başkanı İsmail Kahraman 19 Mayıs’la ilgili demecinde Mustafa Kemal’in ismini anmamış, “Samsun’dan yola çıkan heyet” sözünü kullanmıştır. Oysa o heyetin başı ve kurucusu Mustafa Kemal’dir. Heyette yer alanlar bizzat Mustafa Kemal tarafından seçilmiştir. Cumhuriyetçi olduğunu söyleyen İsmail Kahraman’ın Atatürk’ün adını anmaması ama Atatürk düşmanı Kadir Mısırlıoğlu’nu hastanede ziyaret etmesi düşündürücüdür. 
Mustafa Kemal’i hafızalardan silmek için yapılan gayretler boşunadır. Türkiye bir şeyhler, müritler, tarikatlar ve cemaatler devleti olmayacaktır. Atatürk’ün mirasını yiyip onu inkâr etmek tek kelime ile NANKÖRLÜKTÜR… 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018