ALTAY VAROL - ANLATMAYA GEREK YOK | Denizli Hizmet Gazetesi -

ANLATMAYA GEREK YOK
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

25/5/2018
Dün öğleden sonra, bir grup taraftarın Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek'in işyeri önünde pankart açtıkları, başkanı omuzlarına alarak Pazar günü yapılacak kongrede aday olup göreve devam etmesi haberleri yayınlandı. 
Mali konulardaki başarısını sportif anlamda gösterememesine rağmen yine de takımı ligde bırakmayı başaran Mustafa Üstek’e yapılan bu ziyaret, bir süredir kamuoyunda sorulan ‘Ne olacak’ sorusuna da herhalde en net cevap oldu.  
Taraftarların omuzlarından inmeyi başaran Mustafa Üstek, taraftarları işyerine davet etmiş ve burada bir süre sohbet edilmiş. Haberde yazılanlara göre Üstek, Denizlispor'u sahipsiz bırakmayacaklarını gerekirse göreve devam edebileceğini, bugün her şeyin netleşeceğini söylemiş. 
Yazılarımı ve haberlerimi takip edenler hatırlar; geçen hafta Denizlispor Başkanı Taner Atilla ile yaptığım röportajda, Atilla'nın, başkan Üstek'in ikna edilmesinin zor olmadığını ve bu konuda her şeyin bitmediğini açıkladığını yazmıştım.  
İlk işaret o zaman gelmişti aslında. Bu konularda yapılan her açıklamanın bir tarafında bir tüyo vardır zaten. Dünkü meşaleli, pankartlı, sloganlı talep, artık her şeyi gün yüzüne çıkardı. Kongre kararı alındığı gün aday olmayacağını açıklayan Mustafa Üstek, bazı isimlerin değişeceği yeni yönetimiyle ve büyük bir sürpriz olmazsa, Denizlispor'un 43.başkanı olacak.  
Bu yaşananları okuduğumda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım aklıma geldi. Hemen arşivleri karıştırdım ve buna benzer gelişmelerin 18 yıl önce sarı lacivertli camiada yaşandığını gördüm. 1999 yılında Fenerbahçe'nin üst üste kötü sonuçlar alması ve son olarak Türkiye Kupasında Pendikspor'a yenilmesinin ardından başkan Aziz Yıldırım yeniden aday olmayacağını açıklamış, yapılan kongrede yeniden başkan seçilmişti. 2001 yılında bu kez istifa eden Yıldırım, özellikle taraftarlardan gelen yoğun baskı sebebiyle aday olduğu kongreden yeniden başkan olarak çıkmıştı. O gün Yıldırım'ın gitmemesi için meşale yakıp sokağa çıkanların büyük bölümü bugün gitmesi için dua ediyor. 
Dünkü ilgi, alaka ve talep, Aziz Yıldırım örneğinde olduğu gibi Üstek'i de kararlarından vazgeçirmiş anlaşılan. Bu yaşananlar ve açıklamalardan sonra yeni dönem de artık başlamış bulunuyor.  
Pazar günü yapılacak olağan genel kurulun sonuçları şimdiden belli olduğuna göre, camia da rahat bir nefes alabilir herhalde.  
Bu kadar gelişmenin ardından Pazar günü çoğunluk sağlanarak kongre tamamlanmalı ve yeni sezonun hazırlıklarına başlanmalı.  
Ne diyelim,  
HAYIRLI OLSUN. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018