ALTAY VAROL - NİCE YILLARA | Denizli Hizmet Gazetesi -

NİCE YILLARA
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

26/5/2018
26 Mayıs 1966 tarihinde kurulan Denizlispor, bugün 52.yaşını kutluyor. 
Bu 52 yılın yarısına şahitlik etmiş, son 26 yılını gün gün takip eden, haber yapan, son yıllarda da köşe yazıları yazan bir gazeteci olarak, Denizlispor’un hayatımızın bir parçası olduğunu söylemek herhalde abartılı olmaz.  
Son çeyrek asırda birçok yönetim, onlarca teknik direktör, yüzlerce futbolcu tanıdık. Onlar kulübün içinde, biz de dışında hep Denizlispor’la nefes alıp verdik. O yönetimler de, o teknik direktörler de o futbolcular da hizmet etti ve gitti. Ama taraftarlar ve biz kaldık. 
Denizlispor’un son çeyrek asrındaki iyi ve kötü günlerine şahitlik ettik. Zaman geldi gördüklerimizi görmezden geldik, zaman oldu futbolcularla taraftarların tekme tokat birbirlerine girdiği anları görüntüledik, gün geldi kulüp binası önünde yönetimleriprotesto ettik, an oldu şu anda dünyanın bir numarası olarak kabul edilen JoseMourinho ile röportaj yaptık, yıl oldu hem büyük takımın şampiyonluklarına hem de şampiyonlukları nasıl kaçırdıklarına tanıklık ettik.  
Ben Denizlispor’u takip etmeye başladığımda takımın başında Bulgar IvanKüçükov vardı. O kadar çok teknik adamla çalıştık ki. Hepsinin değişik huyları, değişik çalışma şartları oldu. Kimisi antrenmanda saha çizgisine bastık diye fırça attı, kimisi de bizden biri oldu. Bir zamanlar yakın arkadaş olduğumuz futbolcular bugün birçok takımın hocası olarak başarıdan başarıya koşuyor.  
Denizlispor’la birlikte biz de büyüdük. Bu meslekteki anılarımın çoğu Denizlispor’la ilgilidir. Bu kulüple ilgili hatıralarımı yazsam inanın yüzlerce sayfalık bir kitap olur.  
Bir insan için 50 yaş artık yavaş yavaş sona yaklaşmanın rakamıdır. Ama bir kulüp için daha gençlik bile yeni başlamıştır. Sportif anlamda istenilen yerde olmayan Denizlispor, Denizlililerin birlikte olmasıyla daha da büyüyecek ve hak ettiği yere gelecektir. 
Nice yıllara DENİZLİSPOR… 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018