ALTAY VAROL - KONGREDEN KALANLAR | Denizli Hizmet Gazetesi -

KONGREDEN KALANLAR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

29/5/2018
Hafta sonunda olağan genel kurulunu yapan Denizlispor’da tek listeyle seçime giren Mustafa Üstek yeniden göreve seçildi. Benim için sürpriz olmadı. Zira, geçen haftaki iki yazımda Üstek’in başkan olacağının kesin olduğunu, her şey bu kadar ortadayken kongrenin ilk belirlenen tarihte yapılmasının zaman kaybını önleyeceğini ifade etmiştim. Hatta Cumartesi günkü gazetemizde ‘Tek aday Üstek’ başlığıyla haberi yayınlamıştık. Üstek de Cumartesi akşamı adaylığını açıkladı.  
Denizli Atatürk Stadı’nda yapılan kongre son yılların belki de en sakin kongrelerinden biriydi. Mustafa Üstek ve güçlendirilmiş yeni yönetimine başarılar dilerim. Mali konulardaki başarısını bu sezon da sürdürmelerini, ancak idari ve sportif anlamdaki hatalarını tekrarlamamalarını temenni ederim.  
Ben yönetimden ziyade, kongredeki izlenimlerimi aktarmak istiyorum. Birincisi; Denizlispor gibi bir kulübün kongresini stadın basın tribününün toplantı odasında yapması hiç hoş değil. Sanki Denizli’de salon kalmamış gibi, kelli felli, mevki makam sahibi insanların plastik sandalyelere oturtularak, sıkış tepiş kongreye gidilmesini ben yakıştıramıyorum. Basın mensupları, çay ocağı olarak ayrılan bölümün içine girip ayakta not almaya çalıştı.  
Eğer 1 milyon nüfuslu bu şehrin tek ortak paydası olan Denizlispor’u yönetecekler, plastik sandalyelerde oturup, sıkış tepiş kongre yapmayı normal karşılıyorlarsa ona bir şey diyemem. Ancak başkan ve yöneticiler ayakta duranları yara yara oturacakları yere gidiyorsa biraz düşünmek lazım diye düşünüyorum. 
Denizlispor laylaylom bir kulüp değildir. Denizlispor olağan genel kurulunda divan başkanlığını yapacak isim, o koltuğa altında kot pantolon üstünde tişört ile oturmamalıdır. Önerge ile kongrede Prof. Dr. Bülent Topuz divan başkanlığına seçildi. Belki Bülent Topuz hocam divan başkanlığına seçileceğini bilmediği için oy kullanmaya gelmiş bir üye olarak o kıyafetle geldi. Ve orada görev verilince mecburen kot ve tişörtle başkanlık yaptı. Belki de biliyordu ama kıyafetin önemli olmadığı düşüncesiyle divan başkanlığı makamına kot ve tişörtle oturdu. Velhasıl; takım elbiseli, kravatlı insanların karşısında kot pantolon, beyaz tişörtlü divan başkanı hiç olmadı. 
Yazımı okuyanların bir kısmı, ‘Kongre ile başka yazacak bir şey bulamadın mı?’ diye serzenişte bulunabilir. Ama kimse unutmasın ki; Denizlispor kurumsal olarak her türlü saygıyı hak eden bir kulüptür. Makamlar ve kişiler üstü bir kulüptür. Bu kulübü yönetmeye talip kim olursa olsun kılık kıyafetine, saç sakal traşına, konuşmasına, üslubuna dikkat etmek zorundadır. 
Başarı sadece sahada olmaz. Plastik sandalyeden, kot ve tişörtten kurtulamadığınız sürece sahada kazandıklarınız sizi bir adım ileri taşımaz.  
Hani aylar öncesi yazdığım bir yazımda ‘VİZYON’ demiştim. 
İşte anlatmak istediğim ‘VİZYON’ bu… 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018