ALTAY VAROL - TRANSFER POLİTİKASI | Denizli Hizmet Gazetesi -

TRANSFER POLİTİKASI
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

30/5/2018
2018-2019 Sezonu öncesi, özellikle 1.Ligdeki kulüplerin transfer çalışmalarında bundan önceki yıllara nazaran değişik bir manzarayla karşı karşıyayız. 
Her sezon ortalama en az 3 teknik direktör değişikliğine gidilen (ki bunlardan biri de Denizlispor’dur) ligde, yönetimler artık yoğurdu üfleyerek yemeye başladılar. Dünya Kupası sebebiyle planlama gereği bu sezon biraz daha erken bitti. Ligin tamamlanmasıyla birlikte, kongre tarihi gelen kulüpler (ki bunlardan biri Denizlispor) kongrelerini en hızlı şekilde tamamlarken, diğerleri resmi transfer sezonu başlamadan kadrolarını kurmak için kolları sıvadılar. 
Bugüne kadar genellikle bir yandan hoca ararken bir yandan da futbolcu transfer eden kulüpler, bu sezon hocasını bulmadan futbolcu transfer etmemeye çalışıyor. 1.Ligin yeni takımı Gençlerbirliği’nin ilk icraatı teknik direktörlüğe Gazişehir’i finale taşıyan Erkan Sözeri ile anlaşmak olurken, yarı finalde Süper Lig biletini kaybeden Ümraniyespor’un teknik direktörü Bayram Bektaş, Süper Lig takımlarından Göztepe ile, ondan boşalan Ümraniyespor teknik direktörlüğüne de, Denizlispor’da bir dönem forma giyen İsmet Taşdemir geldi. Boluspor Sait Karafırtınalar ile Çaykur Rizespor da İbrahim Üzülmez ile sözleşme yenilerken, Denizlispor’da 2 dönem görev yapan Engin İpekoğluBodrumspor’la söz kesti. 
Bu listeyi uzatmak mümkün. Kulüplerin artık transfer planlaması yaparken, takımı teslim edecekleri hocalarla birlikte hareket etmesi gerektiği ortada. Gemiyi teslim edip dümene geçirdiğin kaptana, gemiyi birlikte limana götürecek ekibi seçme hakkı da vermek en doğrusu.  
Tabi ki daha önemli olan, o kaptanının o geminin kaptanı olup olamayacağına karar vermektir. Denizlispor şu anda hem gemiyi teslim edecek güvenilir bir kaptan arıyor hem de sözleşmesi biten oyuncuları takımda tutmak istiyor. Sözleşmesi biten oyuncularla masaya oturmadan önce teknik direktörün bulunması çok daha önemli. Çünkü ikna edilerek takımda tutulan bir futbolcu, teknik direktöre takıldığında bu defa o futbolcuyu bir yerlere göndermenin hesapları yapılıyor. 
Denizlispor yönetiminin şu anda yapması gereken en acil iş, teknik direktör konusunu çözüme kavuşturmak. Gelecek ay kamp döneminin başlayacağı göz önünde tutulduğunda, bir an önce takımın başına geçecek hocanın bulunmasının gerekliliği daha net ortaya çıkıyor. 
Geçen sezon başında bazı yöneticilerle teknik direktör konusunda görüş farklılığı yaşayan başkan Mustafa Üstek’in, bu defa son kararı kendisinin vereceğini sanıyorum. Daha doğrusu bu defa işi oluruna bırakmayacaktır.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018