ALTAY VAROL - YOĞURDU ÜFLEMEYİ SÜRDÜRÜYOR | Denizli Hizmet Gazetesi -

YOĞURDU ÜFLEMEYİ SÜRDÜRÜYOR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

6/6/2018
Denizlispor yeni yönetiminin göreve gelişinin bugün 10.günü 
Şu ana kadar ne teknik direktör ne de futbolcu transferinde bir gelişme yok. Yani 10 gün önce durum neyse bugün de aynı görünüyor. Elbette hem teknik adam hem de futbolcularla görüşmeler yapılmıştır ancak şu ana kadar ortada somut bir şeyin olmaması dikkat çekici. 
9 Haziran’da 1.transfer dönemi başlayacak. Ağustos ayının son gününe kadar devam edecek yaklaşık 3 aylık dönem uzun gibi görünse de, kulüplerin kadrolarını oluşturması, kampa gitmesi, kamp sonunda takımın durumunun netlik kazanmasından sonra eksiklerin giderilmesi bu dönemin sanıldığı kadar uzun olmadığını ortaya koyuyor. 
İki hafta önceki bir yazımda da değindiğim gibi, bu sezon kulüpler teknik direktörlerini belirlemeden transfer çalışmalarına başlamıyor. Kötü gidişlerde teknik adamların ‘Bu transferleri ben yapmadım, ben takımı bu halde aldım, benden önceki hoca takımı iyi çalıştırmamış, devre arasında 5-6 futbolcu almamız gerekli’ gibi mazeretlerinin önüne geçmek için başka da bir çare görünmüyor aslında. 
Dün akşam Denizlispor yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Belki akşamdan sonra yeni teknik direktör açıklanmış, siz bu satırları okurken teknik adam konusunda bir gelişme yaşanmış, bu yazım şu anda bir anlam ifade etmiyor olabilir. 
Belki de bugün, teknik direktör konusunda şu ana kadar alınan mesafeyle ilgili açıklamalar gelebilir. Görüşülen teknik adamlarla iyi kötü bir ücret konusu da gündeme gelmiştir. Yani şu anda yönetimin elinde hangi hocanın ne kadar maliyeti olacağı konusunda bir rapor vardır. 
Ya tecrübeli ama ücret konusunda bütçeyi zorlayacak bir teknik adam ya da genç, idealist parayı ikinci plana atmış, ismini kabul ettirmek isteyen bir hoca. İki grubun avantajları da, dezavantajları da var. Yeşil siyahlıların tercihinin tecrübeden yana olacağı kesin. Hatta bir haftadır Hüseyin Kalpar’la anlaşıldığı ve imzaya beklendiği yazılıyor. Yönetim de bunu yalanlıyor. Ben de 2 haftadır Hüseyin Kalpar, Yücel İldiz, Hakan Kutlu isimleriyle görüşmelerin sürdüğünü yazıyorum. 
Ortaya çıkan tablo net aslında. Bu sezon Denizlispor yönetimi; ‘Başlayalım bakalım, ileriki haftalarda gerekirse hocayı değiştiririz’ mantığıyla hareket etmeyecek. Çünkü yoğurdu üfleyerek yemeye kararlı. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018