ALTAY VAROL - HATIRLATMAKTA ZARAR YOK | Denizli Hizmet Gazetesi -

HATIRLATMAKTA ZARAR YOK
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

9/6/2018
Denizlispor’da Osman Özköylü dönemi başladı. Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. 
2010-2011 Sezonunda Yeşil siyahlıları çalıştırırken ben de İHA’da muhabir olarak görev yapıyordum. O zamanlar köşe yazarı değil, bir muhabir olarak takip ediyordum Denizlispor’u.  
Özköylü’nün Denizlispor’da görev yaptığı o zamanlar ilginç olaylar ve söylemlerin oldukça yoğun yaşandığı dönemlerdi. Ekonomik krizin en ağır şekilde hissedildiği, icra memurlarının tesisleri yol ettiği dönemlerden biridir o zamanlar. Güvenç Kurtar’la yolların ayrılmasının ardından 7.haftada göreve gelen Osman Özköylü de bu kulüpte çok çekmiştir parasızlıktan. 28 Aralık 2011 günü şu haberi geçmişim İHA merkezine, “Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü takımdaki oyuncuların alacaklarının ödenmesini istedi.”  
Bu haberden bir hafta önce yani 21 Aralık 2011 tarihinde yaptığım haber ise şöyleymiş: “Uzun süredir ekonomik krizle boğuşan Denizlispor’da, yaklaşık bir ay önce eski futbolcuların alacaklarını tahsil için icra takibi başlatmasının ardından, ilk yarının bitmesiyle birlikte 5 oyuncunun TFF’ye başvurarak alacakları için kulübe ihtar çektirdiği öğrenildi. Ragıp, Emin, Güray, Burak ve Yasin’in TFF’ye başvurduğu öğrenilirken, Denizlispor Kulüp Başkanı Hasan Kıbrıslıoğlu, iki hafta önce alacakları konusunda TFF’ye başvurmayacaklarına dair kendisine söz veren Yasin Çakmak, Emin Aladağ, Ragıp Başdağ, Burak Akyıldız ve Güray Vural’ın sözlerini tutmadıklarını savundu.” 
İşte bu 5 futbolcudan biri olan Ragıp Başdağ, şimdi Osman Özköylü’nün yardımcılarından biri ve Denizlispor’da antrenör olarak görev yapacak. Ragıp Başdağ denilince unutulmayacak bir olay daha gelir Denizlispor taraftarının aklına. 1 veya 2 Şubat 2012 günü Denizlispor'un eski futbolcusu Emrah Eren, 142 bin liralık alacağı için kulübün bazı mallarını haczettirmişti. Çok önemli bir maçın arefesinde avukatların tesislere gelerek haciz işlemi başlatmasına sinirlenen dönemin Denizlispor kaptanı Ragıp Başdağ, odasındaki televizyonu söküp aşağıya indirmiş ve herkesin gözü önünde televizyonu paramparça etmişti. Bu görüntü ve fotoğraflar o günler Türkiye’de haberlerin ilk sırasında yer aldı. 
1 Mart 2012 günü, Ragıp Başdağ’ın bu yaptığına Denizli Kaleiçi esnafı kayıtsız kalmamıştı. Esnaflar, Denizlispor'a icra için gelen ve futbolculara ait televizyonu almak isteyen icra memurlarına kızıp, televizyonunu kırarak protesto eden Denizlispor kaptanı Ragıp Başdağ'a televizyon hediye etmişti. 
Hem Osman hoca hem de yardımcılarından Ragıp Başdağ’ın Denizlispor’da böyle anıları vardır.  
İnşallah bu defa bu sıkıntıları yaşamazlar ve kulübü gösterilen hedefe taşırlar. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018