ALTAY VAROL - HONAZLILAR VE HOROZLAR | Denizli Hizmet Gazetesi -

HONAZLILAR VE HOROZLAR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

12/6/2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli ziyaretindeki açıklamaları en çok Honazlıları, ardından da Denizlispor camiasını sevindirmiş olmalı. 
Pamukkale Üniversitesi Doğu Kampusu’nun Honaz İlçesinde yapılması için Honaz Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi’nin sürdürdüğü çalışmalar tamamlanmış, bölgedeki arazinin Pamukkale Üniversitesi’ne tahsisi için mecliste kabul edilmişti. Aylar önce büyükşehir meclisindeki bu gündem maddesinin oylanmasını takip etmiş ve okuyucularımıza manşet haberle duyurmuştum. 
Denizli şehir merkezine en yakın iki ilçeden biri olan Honaz’a ikinci üniversitenin yapılacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla artık kesinlik kazandı. Bir Honazlı olarak emeği geçenlere teşekkür ediyor, Honaz’a, Denizli’ye, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.  
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’ye yeni stat sözü vererek mevcut stadın Millet Bahçesi olacağını da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki tüm şehirlerde eski statların Millet Bahçesi yapılması projesini ilk defa açıklamadı. Yanlış hatırlamıyorsam bir televizyon programında bu konuyu 20-25 gün önce gündeme getirmişti. Denizli’ye yeni stadın nereye yapılacağını da geçen hafta okuyucularımıza spor sayfamızdan duyurmuştuk. Okuyamayanlar için bir de buradan açıklayayım. Yeni stat; Denizli’den Pamukkale’ye giderken, Abalıoğlu Yem Fabrikası geçildikten sonra gelen yonca şeklindeki çevre yolu kavşağının sol tarafına yapılacak. Yani Pamukkale Kavşağı’nı geçtikten sonra yolun solunda kalan bir bölge. Eskihisar Mahallesi sınırları içerisinde 70 dönüm civarında Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir alan. Başlatılan çalışmalar tamamlanınca ihaleye çıkılacak ve ilk kazma vurulacak. Son yıllarda yapılan statları görünce, ‘Yapılır mı acaba?’ diyecek bir durum da yok. İnşallah en kısa zamanda tamamlanarak hizmete girer.  
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni stat sözünden sonra, Denizlispor’u Süper Lig’de görmek istediğini de söyledi. Erdoğan’ın mitingini gazetede nöbetçi olduğum için televizyondan takip ettim. Akşam eve gidince bir meslektaşımın, Cumhurbaşkanının yeşil gömlek siyah pantolonuna vurgu yapan haberini okuyunca, tesadüf mü yoksa bilinçli olarak mı bu kıyafetin seçildiğini merak etmedim de değil.  
İki hafta önce göreve gelen, şu ana kadar camianın büyük bölümünün desteğini alan ve hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Yeşil siyahlı yönetimin omuzlarındaki yük, bu saatten sonra biraz daha artmıştır.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018