HAMİT TEKKANAT - SEÇİM MALZEMELERİ! | Denizli Hizmet Gazetesi -

SEÇİM MALZEMELERİ!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

13/6/2018
Her seçim geldiğinde mutlaka gündeme getirilen 2 konu vardır; af ve bedelli askerlik. 
Bu defa af konusunu MHP Lideri Devlet Bahçeli dile getirdi. Bahçeli af konusunda ısrarlı. Bahçeli “kader mahkumları”na af çıkartılmalı derken, mahkumlara da akıl veriyor. Cezaevlerinde isyan çıkabilirmiş, yatak yorgan yakabilirlermiş. Öyle konuşuyor ki sanki bu ülkede güvenlik kuvveti yok, devlet aciz. Bahçeli’nin ısrarına karşılık AKP konuya soğuk bakıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan affın seçim malzemesi yapılmasına karşı olduğunu belirtti. AKP af istemiyor MHP ısrarlı. Bakalım sonuç neye varacak.  
Gündeme getirilen diğer konu bedelli askerlik; AKP tarafından dile getirildi, ancak seçim sonrasına ertelendi. Bedelliyi bekleyen milyonlarca insan var. AKP’nin seçim sonrasına bırakması bir taktik, “Bize oy verin, seçimi kazanalım, sonra bedelliyi çıkarırız”. 
Gerçek olan şu ki; bütçede para yok. Afrin ve Kuzey Irak operasyonları askeri harcamaları artırdı. Hangi parti iktidara gelirse gelsin bedelli çıkarılacak. AKP’nin bedelli sistemi adaletsizliğe, eşitsizliğe dayalı, parayı veren askerlikten kurtuluyor. Vatandaşın deyimiyle, “paran varsa baban sağ olsun, paran yoksa vatan sağ olsun”. Bu sistem yanlış, eli silah tutan ve sağlığı yerinde olan her Türk erkeği en az 2 ay askeri eğitime mecbur tutulmalı. Daha sonra bunların içinden sözleşmeli er, erbaşlar ayrılmalı. Askerlik bir gelir kapısı olarak görülmemeli. Sürekli yurt dışında yaşayanlar için bedelli askerlik olabilir. 
Siyaset bilimi ve politik etiğin kurucusu sayılan Niccolò Machiavelli (1469-1527) adeta günümüzü yüzyıllar öncesinden görmüş ve bakınız neler demiş; 
“İnsan yığınları büyük hırsıza kızmaz, özlemi odur. İnsan yığınları yalancıya kızmaz, kendisi de yalancıdır da ondan. İnsan yığınları yoksula kızar “Aptallığından” der.  
Yığın “toplum” değildir. Yığın, otoriteye itaat ederek hareket eder. Toplum bireylerden oluşur, sorgular, örgütlenir. Kitlenize bakın anlarsınız. Yığın mıdır, toplu mudur?” 
Ülkemize uyarlamak sizin takdiriniz! 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018