ALTAY VAROL - ACELESİ YOK, İŞLER YETİŞİR | Denizli Hizmet Gazetesi -

ACELESİ YOK, İŞLER YETİŞİR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

19/6/2018
Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla başlayacak olan Denizlispor’da son 2 sezonda gördüğümüz kadroda da büyük bir değişiklik yaşanacağı ortaya çıktı. 
1.Ligi iyi tanıyan teknik adamlardan Osman Özköylü’yü takımın başına getirdikten sonra bence ikisi de çok iyi transfer olan Muhammed Himmet Ertürk ve Gökhan Süzen’i renklerine bağlayan yönetim, iç transferde beklenenden daha fazla eleme yapacak. Teknik heyetin raporu doğrultusunda kaptan Cenk ve orta sahanın başarılı futbolcusu Burak Altıparmak dışında başka bir futbolcuyla masaya oturmayı düşünmeyen yönetimin, yeni hedefe yeni bir takım ve yeni bir havayla ulaşma çabasını görüyoruz. 
Sezon 1.5 ay önce bitmesine rağmen sadece Denizlispor’da değil, Süper Lig ve 1.Ligde beklenen transfer hareketliliği henüz başlamadı. Bunun birkaç sebebi var. Geçen haftaki bir yazımda da belirttiğim gibi birisi Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri. Tüm sektörlerde olduğu gibi sporda da seçim sonuçları önemli. Çünkü özellikle Anadolu kulüpleri, seçim sonuçlarına göre hareket etmenin faydalı olacağını düşünüyor. 
İkincisi dövizdeki kur artışı. Bu da özellikle yabancı futbolcu transferinde tüm kulüpleri dizginliyor. Kimse gelecek hafta ne olacağı belli olmayan döviz üzerinden bir borca girmek ve ileriki dönemlerde sıkıntılar yaşamak istemiyor. Şu ana kadar yabancı futbolcu transferi yapan takım neredeyse yok.  
Üçüncüsü de, transfer piyasasının henüz tam oturmaması. Bazı futbolcular geride kalan sezondaki performanslarına bağlı olarak ücret talep ediyor ancak kulüplerin eskisi gibi performansa değil, kasadaki paraya göre hareket edeceğini tahmin edemiyorlar. Bugüne kadar borç harçla tekeri döndüren kulüpler, bundan sonra bunun pek mümkün olamayacağını bildikleri için ince eleyip sık dokuyorlar.  
Bu ay sonunda bir çok kulüp sezon öncesi kampa gidecek ancak çoğunun kadrosu yetersiz. Görünen o ki, kulüpler eksiklerinin büyük bölümünü kampta gidermeye çalışacak. 1.Ligde bir çok takımın teknik heyetinin yeni olduğunu düşündüğümüzde, ‘Başlayalım bakalım, gerisi gelir’ anlayışının hakim olduğu belli.  
Aynı şekilde sözleşmesi sona eren futbolcular da bekliyor.  
Kimse telafisi mümkün olmayacak hatalar yapmamak için uğraşıyor.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018