ALTAY VAROL - İHTİYAÇ DA, RİSK DE BÜYÜK | Denizli Hizmet Gazetesi -

İHTİYAÇ DA, RİSK DE BÜYÜK
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

3/7/2018
Denizlispor, Denizli’de hiçbir çalışma yapmadan hemen Afyonkarahisar’da kampa girdi. Yaklaşık 15 gün sürecek kampta bir yandan yeni sezon hazırlıklarına başlayan Yeşil siyahlıların gündeminde transfer ilk sıradaki yerini koruyor. 
Horozlar yeni sezon hazırlıklarına 16 futbolcuyla başladı. Mevcut kadrodaki oyuncuları oynadıkları mevkilere göre değerlendirdiğimizde bazı bölgelerde yoğunluk, bazı bölgelerde ise ciddi eksiklerin olduğunu söylemek mümkün. Kale, defans, ön libero ve özellikle sağ kanada transfer yapılması gerektiği ortaya çıkıyor. 
Her ne kadar alt yapıdan alınan Ali Eren Yalçın kamp kadrosunda bulunsa da, mevcut durumda Denizlispor’un tek kalecisi Asil Kaan Güler. Bugüne kadar, atılacak golleri düşünerek yürütülen transfer politikasının, artık yenilmemesi gereken gollere yönelik çalışmalara dönmesi gerekiyor. En iyi savunma hücumdur hücum olmasına da, savunmadaki her gedik hücumdaki kazanımları da alıp götürür futbolda.  
2 Haftaya yakın bir süre önce Afyonkarahisar’da kalacak, daha sonra da Ankara Kızılcahamam’da yeni sezona hazırlanacak olan Yeşil siyahlıları belli ki sezon başına kadar pek göremeyeceğiz. Bu iki kampta da yine transfer girişimleri devam edecek, gelen-giden, denenen-yollanan, anlaşılan-anlaşılamayan birçok isim duyacağız. Bu girişimlerin bazıları birkaç telefon görüşmesiyle sona erecek, bazıları karşılıklı olarak masaya oturularak sıkı pazarlıklara sahne olacak, bazıları da resmi sözleşmeye imza atmakla sonuçlanacak. 
Afyonkarahisar kampına katılan mevcut futbolculardan beğenilmeyen daha doğrusu yeterli bulunmayan ve gelecek sezon kadrosunda düşünülmeyen oyuncuların sayısı az. Daha açık söyleyeyim A takıma alınan genç oyuncular haricindekilerin kadroda yeri garanti.  
Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü, 8-9 transfer daha yapmaları gerektiğini açıklamıştı. 8-9 futbolcu transfer edilir ve kimse gönderilmese toplam 25 futbolcu yapar. Bu sayı da zaten mevcut kadroda olması gereken sayı. 
Bu durumda ortaya çıkan tablo çok net. Kimseyi göndermeden 8-9 futbolcu daha transfer yaparsanız kadronuzu kurmuş olacaksınız. 5 Futbolcu da önceden transfer yapmıştınız, etti 14 futbolcu. Transferde minimum hata yapılması gerekiyor çünkü yapılacak her hatanın hem mali hem de sportif olarak faturası çok ağır olur.  
Biliyoruz ki, ne olursa olsun devre arasında da 3-5 transfer daha yapılacak.  
Bir yandan kampta olan takımı güçlendirmek ve teknik heyetin istediği oyuncularla anlaşmak için çalışan yönetim, bir yandan da transfer piyasasında yüksek giden ücretlerden adeta ürküyor. Böyle dönemlerde kulüpler acele eder ancak futbolcular beklemeyi tercih ederler. Belki daha iyi bir kulüp, belki daha yüksek rakamlar gelir umuduyla tatilin keyfini çıkarmaya çalışırlar. 
Sadece Denizlispor’da değil, hemen hemen her ligde transferin ağır gitmesinin nedeni budur. 1.5 ay sonra ligler başlayacak ancak birçok takım daha kadrosunu kuramadı. Bu da transfer ücretlerinin önümüzdeki günlerde artacağının bir göstergesidir. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018