ALTAY VAROL - BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN… | Denizli Hizmet Gazetesi -

BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN…
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

9/3/2017
Denizlispor’da teknik direktör Ali Tandoğan’la yeniden anlaşılması, sezonun sonuna doğru gelmeye başladığımız bu kritik dönemde muhtemel bir krizi de erken bitirdi. 
TFF 1.Ligde Altınordu, Boluspor, Evkur Yeni Malatyaspor ve Göztepe dışındaki 14 kulüp teknik direktör değişikliğine gitti. Bazı kulüpler ikinciyi beğenmeyip, üçüncüyle anlaştı. Geçen sezon 54 teknik adam bu ligde görev yaptı. Kulüp başına 3 teknik direktör düşüyor. Bu sezon bu sayı şimdiden aşıldı.  
Bazen teknik heyeti değişikliği zorunlu hale gelebilir. Ama yönetimlerin bu dönemlerde çok dikkatli olması, mali disiplinden uzaklaşmadan takıma yararlı teknik adamı bulması gerekiyor. Bunu başarmak da hiç kolay değil. Ali Tandoğan’ı beğenip beğenmemek, başarılı bulup bulmamak ayrı şeyler ancak böyle kritik bir dönemde yeniden dümenin başına geçirilmesi bana göre çok doğru bir karar. Çünkü takımı en iyi o tanıyan ve hangi futbolcudan maksimum nasıl verim alabileceğini o biliyor. 
Bundan sonra yapılması gereken, teknik heyetin işine fazla karışmadan (Daha önce de yazdım yine tekrar edeyim çünkü bazıları anlamamak için direniyor. Kaç maçta kaç puan hedeflendiği, takımın sahadaki konumu gibi durumlar teknik heyetin işidir) ve herkes kendi alanında kalarak sürecin yönetilmesidir. İsteyen istediği gibi açıklama yapıp, ne teknik heyet ne de futbolcular üzerinde baskı kurmamalı. Teknik heyet ve futbolculara sorumluluk ve yetki verilir, başarısızlıkta hesabı sorulur.  
Yeni anlaşmanın takım üzerinde yeni bir hareketlilik ve umut getirdiğini hissediyorum. Son 3 günde yaşananlar hem yönetimi, hem teknik heyeti, özellikle de oyuncuların biraz silkinmesine sebep oldu gibi görünüyor. Tandoğan’ın istifa kararını vermesi ve sonrasında yaşananlar ‘Bir musibet, bin nasihatten yeğdir’ atasözünü hatırlattı.  
Kendilerinin vazgeçilmez olduğunu sanan bazı oyuncular için de yarın bir şeyler karalayacağım. Vereceğim örneklerle belki gözlerinin açılmasını sağlarım.  
MUHAMMET ÖMER’İ KAYBETTİK 
Bir dönem Denizlispor’un da kalesini koruyan çok sevdiğim kardeşim İsmail Şahmalı’nın bir süredir hastanede tedavi gördüğü minik oğlu Muhammet Ömer’i dün kaybettik. Bir yandan takımının başarısı için ter dökerken, bir yandan da Adana’da yoğun bakımda olan oğlunun sağlığı ile uğraşan İsmail’e ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde en büyük acıyı yaşayan eşi Ebru Şahmalı’ya sabır diliyorum. Rabbim, bu dünyada kokusuna doyamadıkları evlatlarıyla cennette buluşmalarını nasip etsin. (Amin)  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018