ALTAY VAROL - SORUMLULUĞUNUZ VAR | Denizli Hizmet Gazetesi -

SORUMLULUĞUNUZ VAR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

7/12/2017
Salı günkü ‘GEREĞİ DÜŞÜNÜLDܒ başlıklı yazımda, Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek’in Çaykur Rizespor maçı sonrası yaptığı ‘Disiplinsizlik yapan futbolcularla ilgili gereğinin yapılacağı’ açıklamasından yola çıkarak bir şeyler karalamıştım. 
Ligin 4.haftasında alınan Elazığspor mağlubiyetinin ardından buna benzer bir girişim olduğunu ancak bir şey yapılamadığı ile ilgili o günlerde yazdığım yazımı da sizinle paylaşmıştım. Son olarak da bugünlerin, o günlerden farklı olmadığıyla bitirmiştim yazımı. Çaykur Rizespor maçının ardından 4 gün geçti ama disiplinsizlik yapan futbolcularla ilgili hiçbir şey yapılmadığını görüyoruz. Sadece Sankoh’la yollar ayrıldı. Sankoh’un son maçlardaki kötü gidişte en az kusuru bulunan oyunculardan biri olduğunu belirtmek lazım. Çünkü neredeyse hiç forma giymedi. Teknik heyetin yaptığı açıklamaya göre bu futbolcunun da forma giymeye pek niyeti yoktu. Demek ki, bundan sonra kendisinden yararlanılamayacağı düşünülerek böyle bir adım atıldı. Karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılması çok doğru bir karardı. Hiç olmazsa 3-4 sene sonra alacağı için kapıya dayanmayacak. 
Mevcut durumda kadro dışı veya ağır para cezası vermek gibi yaptırımların mümkün olmadığını söyledim iki yazımda da. Çünkü kadro dar ve mümkün olduğunca herkesten yararlanmak gerekiyor. Elinizdekileri küstürmekle elinize bir şey geçmeyecek. O yüzden hem yönetimin hem de teknik heyetin sabır üstüne sabır çektiğinden şüphem yok. 
Dönelim asıl meseleye. Zaman zaman eleştirsem de, her zaman mevcut yönetimin mali disiplinin korunması konusundaki çalışmalarını takdir etmek gerektiğini yazdım. Sportif başarı elbette önemli ancak kulübün geleceğini de düşünmek gerekiyor. 
Denizlispor’un 1.Ligde mücadele ettiği 8 sezonun en kötü 14.haftasının bu sezon yaşandığını haberleştirmiştim önceki gün. İlk defa 14.hafta sonunda 11 puanda kaldı Yeşil siyahlılar. Şimdi madalyonun öbür tarafına bakalım. Yönetim hem mevcut hem de geçmişte oynayan oyuncuların parasını ödemek için çaba sarf ediyor. Teknik heyet de eksiğiyle fazlasıyla takımın başarısı için uğraşıyor. Peki oyuncuların durumu ne? 
Kim ne derse desin, maçta başlama vuruşu çaldıktan sonra her şey futbolcunun elindedir. Teknik heyet zaman zaman yaptığı oyuncu değişiklikleri, saha dizilimi ve futbolculara verdiği görevlerle ilgili maçın gidişine etki edebilir ancak oyunun sonucunu oyuncuların performansı belirler. Denizlispor’da kötü gidişin faturasını sadece yönetim ve teknik heyete çıkarmak büyük haksızlık olur. Sezon başında alacakları ödenen, yeni sözleşmelerinde iyileştirmeler yapılan (ki bazı oyuncular bir önceki sezona göre 2-3 kat daha fazla paraya imza attı) oyuncuların biraz da özeleştiri yapması gerekiyor. 
Yönetecek insan bulunamayan Eskişehirspor’da futbolcular taraftarlarıyla bir olup, gerektiğinde protestoda bulunup, gerektiğinde onlarla ağlıyorlar ama saha içinde mücadelelerini hiç bırakmıyorlar. Keza Manisaspor da öyle. 3 Hafta önce 6 puanları silindi ama 3 haftada 7 puan toplayıp bu kaybı telafi ettiler. Bence Yeşil siyahlı futbolcular hiçbir yöneticiyi veya teknik adamı yanlarına almadan, her gün toplanmalı ve kötü gidişe nasıl son verilmesi gerektiği konusunda birbirleriyle konuşmalı. 
Mücadele birilerinin fedakarlığı ile devam etmez. Denizlispor yönetimi ceza vermiyor veya veremiyorsa bunu tüm futbolcuların iyi düşünmesi lazım. 
Denizlispor büyük camiadır. Bu zor günleri de atlatır. Ama zor dönemlerde parayı pulu düşünmeden takım için mücadele edenle, takıma ihanet edenleri asla unutmaz. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018