ALTAY VAROL - GEMİDEKİ SON KAPTAN | Denizli Hizmet Gazetesi -

GEMİDEKİ SON KAPTAN
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

13/2/2018
Denizlispor, teknik direktörlüğe 2 Ay Kayseri Erciyesspor’u, 3 ay Boluspor’u, 3 ay da Manisaspor’u çalıştıran Fatih Tekke’yi getirdi. 
Geçen hafta Denizlispor’un zaman kaybına tahammülü olmadığını belirterek bir an önce yeni teknik direktörü takımın başına getirmesi gerektiğini yazmıştım. Elazığspor mağlubiyetiyle rakiplerle aradaki puan farkı iyice açıldı. Geçtiğimiz Cuma günü ortada olan puan tablosuyla, bugün ortaya çıkan puan tablosu arasında o kadar büyük fark var ki, Cuma günü Denizlispor’a teknik direktör olmayı düşünen bir hocanın Pazar akşamı oluşan puan cetvelini gördüğünde bu düşüncesinden vazgeçmesi hiç de anormal değil. 
Sait Karafırtanalar’ın istifasının ardından Grandmedical Manisaspor’un başına geçen ve tam 3 ay görev yapan Fatih Tekke, takımın başında çıktığı 10 lig maçının 4’ünü kazandı, 4’ünü kaybetti, 2’sinden de mağlup ayrıldı. 10 Maçta Siyah beyazlılara 14 puan kazandırdı. Yani 30 puanlık pastanın neredeyse yarısını hanesine yazdırmayı başardı. Manisaspor’dan ayrılmasının nedeni de yaşanan ekonomik sıkıntılardı. İstifasından birkaç gün önce, takıma ödeme yapılmadığı taktirde istifa edeceği haberleri çıkmıştı.  
Yeşil siyahlı yönetim Reha Erginer’in ardından birçok hocayla temasa geçti ancak çoğundan olumsuz cevap aldı. Skalayı yukarıdan aşağıya doğru getirirken, isimler arasında hiç bulunmayan (veya bizim duymadığımız) Fatih Tekke’yi takımın başına getirdi. Başkan Mustafa Üstek’in Fatih Tekke’yle (Klasik Denizlispor transfer fotoğrafı. Bir türlü basın toplantısıyla imza töreni yapmama inadı devam ettirilerek) tokalaşma fotoğrafı ve yarım cümle yazıyla açıklanan bu karardan sonra ilk tepkiler de geldi. Dün beni arayan veya sosyal medyada yorum yapanların ekseriyeti bu tercihi doğru bulmadı. Bunun yanında Fatih Tekke’nin başarılı olacağına inananlar da yok değildi.  
Denizlispor, 8 sezonun 7’sinde olduğu gibi bir sezonda 3.teknik direktörü dümene geçirme geleneğini bu sezon da sürdürdü. Bir süre önceki bir yazımda da belirttiğim gibi; zaten bu son hoca olacak.  
Bu tercihi benim doğru bulup bulmadığımı sorarsanız, bu konuda kesin bir şey söyleyemeyecek halde olduğumu ifade edeyim. Büyük bölümü su almaya başlayan gemi süratle batıyor ve başında kimse olmadığı için dümen bir o yana bir buyana savruluyor. Şimdi dümeni bir kaptan tuttu. Eğer bu fırtınada, bir taraftan da su alan bu gemiyi karaya ulaştırabilirse ne mutlu. Gemiyi karaya ulaştırdı, ulaştırdı. Ulaştıramazsa zaten sezon bitmeden alt yapı hocaları teslim alır takımı.  
Fatih Tekke Manisaspor’un başında maç başına 1.4 puan ortalamasını yakaladı. Denizlispor’da 13 maçlık bir şansı var. İçler dışlar çarpımı ile bir hesap yaptığımızda; Manisaspor’daki puan ortalamasını tutturursa 20 puan yapar. Bu da sezonun 37 puanla tamamlanması demektir. 
Benim aklımda iki soru var. Birincisi Fatih hoca Manisa’daki puan ortalamasını yakalayabilir mi? İkincisi de; 37 puan ligde kalmaya yeter mi?  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018