Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 105’inci yıl dönümü Denizli’de düzenlenen etkinlerle kutlandı. Kutlamalar Denizli Valiliğinde düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören, daha sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'na doğru, Denizli Büyükşehir Belediyesi bando ekibinin eşliğinde kortej yürüyüşü ile devam etti.

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (2)

PROTOKOL ELLERİNDE BAYRAKLARLA YÜRÜDÜ

Denizli’deki törenlere; Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, 11'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Albay Tamer Karayay, TBMM Başkan Vekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Merkezefendi Kaymakamı Abdullah Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek, Denizli Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür ve protokol üyeleri katılım sağladı. Protokol üyelerinin ellerinde Türk bayrakları ile katıldığı kortej yürüyüşünde öğrenciler ve sporcu grupları, ellerinde dev Atatürk posteri ve Türk bayrağı taşıdılar.

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (11)

GENÇLER ATA’SININ İZİNDE

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 105’inci yıl dönümü nedeniyle, 105 metre uzunluğundaki Türk bayrağını taşıyan öğrencilerle, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi, Merkezefendi Belediyesi Spor Kulübü, Pamukkale Belediyesi Spor Kulübü sporcu gruplarının protokol önünden geçişi gerçekleşti.

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (10)

19 MAYIS ATILMIŞ EN ÖNEMLİ ADIMDIR”

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “105 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da milli mücadele için Samsun’a atmış olduğu ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır” ifadelerini kullandı. İlman, “Samsun'da yakılan bağımsızlık ateşi Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmış, o gün yayılan ateş bütün memleketi sarmış, yüreği istiklal aşkıyla çarpan her bir vatan evladı aşkla ve inançla bu kutlu mücadelenin birer neferi olmuştur. Denizli'mizde 15 Mayıs'ta Milli Mücadele Günü ile başlayan coşkumuz bugün 19 Mayıs sabahında hiç eksilmeden devam etmektedir. İnanıyoruz ki sonsuza kadar da devam edecektir” dedi.

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (12)

105 BALON UÇURULDU

Halk oyunları gösterisi ve sporcu grupların gösterisi ile devam eden kutlamada, protokol üyeleri tarafından dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü nedeniyle havaya ay yıldızlı 105 balon uçurularak tören programı son buldu.

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (3)

Tiryakilere kötü haber geldi Tiryakilere kötü haber geldi

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (7)

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (6)

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (9)

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (8)

Gençli̇k Ata’nin İzi̇nde! (13)

Kaynak: Haber Merkezi