1 gün önce GÜNCEL

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, engellilerin yaşamını kolaylaştıracak iki önemli karara imza attı. Bu kararlardan ilki engellilere ücretsiz otopark iken, ikincisi engellilerin refakatçilerinin de otobüsleri ücretsiz faydalanabileceği oldu.

1 gün önce YEREL HABERLER

Denizli’nin Buldan ilçesindeki İtfaiye Caddesi’nin ismi, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı kararla Şehit Kemal Özek Caddesi olarak değiştirildi.

1 gün önce GÜNCEL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tavas Belediye Başkanı Kadir Tatık’a, Tavas’ta üretilen el emeği hediyesi nedeniyle teşekkür mektubu yolladı.

1 gün önce SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu. 281 delegenin 134’ünün oyunu alan Hacıosmanoğlu Türkiye Futbol Federasyonu başkanı oldu. Mevcut başkan Mehmet Büyükekşi 129 alırken, 18 oy ise geçersiz sayıldı.

1 gün önce SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi, eğitimdeki sorunlara dikkat çekmek için 24 saatlik ‘Eğitim Maratonu’ gerçekleştirdi. 81 ilde ortak basın açıklaması gerçekleştirilirken, Denizli’de Candoğan Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Eğitimdir ki; Bir milleti ya hür, bağımsız, başarılı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.’

1 gün önce SAĞLIK

Sıcak çarpmasının genellikle bireyin yeterli sıvı alamamasından kaynaklı beyindeki kontrol merkezinin vücut ısısının yönetimini kaybetmesiyle ortaya çıktığını söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Aktaş, bu durumun başta yaşlı bireyler, kronik hastalığı olanlar ve çocuklar olmak üzere bütün yaş grubunu etkileyebileceğini söyledi.

1 gün önce YAŞAM

Denizli’de helikopterin zorunlu iniş yaptığını gören çiftçi, evinde hazırladığı ayranla 17 saattir yangınla mücadele eden ekibi serinletti. Aralarında Rus pilotlarında olduğu ekip o anları sosyal medyana paylaştı. Çiftçinin “Ayranı ikram edemesem içimde bir eksiklik olurdu” sözleri kalpleri ısıttı.

1 gün önce EKONOMİ

Denizli Ticaret Odası (DTO) öncülüğünde düzenlenen İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerinde, DTO üyesi firmalar personel alımı için başvurmak üzere etkinliğe gelenlerle görüştü. 2 gün açık kalan 55 stanttaki görüşmelerle birlikte, 20 bin civarında vatandaşa ulaşıldı.

1 gün önce SPOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizlispor ile arasındaki buzları eritmeye başladı. Başkan Çavuşoğlu, stadyum, otobüs ve iaşe desteği vereceklerini açıkladı

1 gün önce GÜNCEL

En düşük emekli aylığının artırılmasını da içeren, vergide adalet ve etkinliği artırmayı amaçlayan yasa teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Düzenlemeyle birlikte en düşük emekli aylığı 10 bin TL'den 12 bin 500 TL'ye yükseltilecek.