Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayında BELTAŞ tarafından işletilen Beyaz Kafe, Butik Kafe ve Değirmen Kafe’nin bulunduğu alanı içkili yer bölgesi ilan etmiş, ardından bu işletmelerde alkollü içki satışına başlanmıştı. Alınan bu karara bazı kesimler tepki göstermiş ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na ‘karardan vazgeçin’ baskısı yapılmıştı. Tepkiler sonrası karar yargıya taşındı. AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Belediye meclisinin BELTAŞ’a ait işletmelerde alkol satışına onay verdiği karar yargıya taşıdı.

Millet Partisi, Öğretmenlik Mesleği Kanun Tasarısnı eleştirdi Millet Partisi, Öğretmenlik Mesleği Kanun Tasarısnı eleştirdi

Alkol Karari Yargiya Taşindi (1)

“YANLIŞ BULDUĞUMUZ İÇİN MAHKEMEYE VERDİK”

Başkan Güngör konuyla ilgili, “Denizli 2'nci İdare Mahkemesi'ne bugün itibariyle Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin çay bahçelerinde alkol satışının serbest hale getirilmesi konusunu Denizli’miz için yanlış bulduğumuz için mahkemeye verdik. Tarafımızdan Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 16.05.2024 tarih ve 235 sayılı kararının öncelikle yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali istemi hakkında dava açılmıştır” dedi.  AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Nazlıer, gençlerin zararlı alışkanlara karşı koymak için dava açıldığını ifade ederken, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar ise “Bir anne olarak bu kararı uygun bulmadıkları için kararı yargıya taşıdıklarını kaydetti.

Alkol Karari Yargiya Taşindi (1)-1

Kaynak: Haber Merkezi