31 Mart’ta seçimlerden zaferle ayrılan CHP’li Mehmet Salih Konya, 10 yıl belediye başkanlığı yapan Ahmet Necati Özbaş’tan devraldığı borçların ve bu süre zarfında belediye tarafından satılan taşınmazların listesini Sarayköy Belediyesi hizmet binası önüne dev bir afişle kamuoyuna duyurdu.  

Sarayköy’ün Borcu 67 Mi̇lyon!

BELEDİYENİN BORCU 67 MİLYON!

Konya’nın paylaştığı borç listesinde ilçe belediyesinin toplam 67 milyon 628 bin lira borcu olduğu duyuruldu. Afişin en üstünde ‘bugün ödersek’ ibaresi yer aldı. Bu borcun 9,8 milyon lirasının hizmet alımı yapılan personel şirketine, 1,7 milyon lirasının personellere, 6 milyon lirasının SGK’ya, 11,7 milyon lirasının kredi borçları olarak bankalara, 28,4 milyon lirasının şahıs ve firmalara, 8,7 milyon lirasının vergi borçlarına ve 1 milyon lirasının da yatırım izleme başkanlığına olduğu belirtildi.

Sarayköy’ün Borcu 67 Mi̇lyon! (1)

SATILAN TAŞINMAZLARIN LİSTESİNİ DE PAYLAŞTI

Asılan diğer afişte ise Özbaş’ın 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde belediyeye ait 160’a yakın taşınmazı sattığı belirtildi. Listede ilçenin Acısı, Ahmetli, Altıntepe, Aşağı, Bala, Beylerbeyi, Duacılı, Gerali, Hasköy, Kabaağaç, Köprübaşı, Sakarya, Sığma, Tosunlar ve Turan mahallelerinden arsa, tarla, kerpiç ev, trafo alanı gibi taşınmazlar bedel ve boyutlarıyla birlikte yer aldı. Belediyenin taşınmaz satışından 74,2 milyon lira gelir sağladığı fakat bugünkü fiyatlarıyla tüm bu varlıkların 519 milyon lira ettiği ibaresi de yer aldı.

Sarayköy’ün Borcu 67 Mi̇lyon! (2)

Başkan Ertemur; "Nice 19 Mayıslara" Başkan Ertemur; "Nice 19 Mayıslara"