Denizli Çardak Havalimanı’nda faaliyet gösteren kafeterya, işletmecilerin ortaklıklarının bitmesi nedeniyle tekrar ihaleye çıkarıldı. Mevcut işletmeci Serdar Çakto, ihaleye tekrar girmek istedi ve Muhammet Keskin’e vekalet verdi. Keskin ise kafeterya mahalli kiralama ihalesi için evrakların tümünü hazırlayarak havalimanı yönetimine sundu. Evrakları teslim etmeden önce görevli personelin kontrol ettiklerini ve eksik olmadığının kendilerine beyan edildiğini ifade eden Keskin, ihale saatinde tekrar havalimanına geldi. Kapalı zarfa konularak mühürlenen evrakların ihale salonunda açıldığında ise bir evraklarının eksik olduğu ve bu gerekçeyle ihaleden diskalifiye edildiklerini belirten Keskin, Cumhuriyet Savcılığına konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Çardak Havali̇mani’nda Kafeterya İhalesi̇ Mahkemeli̇k Oldu (2)

Denizli’de su alarmı Denizli’de su alarmı

“MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

İhale şartnamesi için gerekli tüm evrakı hazırladıklarını ve havalimanı yetkililerine teslim ettiklerini ifade eden Muhammet Keskin, havalimanından ayrılmadan önce sabit hat üzerinden yetkilileri arayarak eksik evrak olup olmadığını sorduğunu ve eksik evrak olmadığı cevabını aldığını söyledi. İhale saatinde şoke olduklarını ifade eden Keskin, “İhale günü, ihale saatinden önce son kez kontrol ettikten sonra herhangi bir eksik olmadığını söylediler ve zarfı kapattık. İhale saati geldiğinde bizim dosyamızın içinden ‘SGK borcu yoktur' evrakının eksik olduğunu söylediler. Biz de bunun üzerine böyle bir eksiğin olmadığını kendilerine söyledik. Onlar da 'Gerekli yerlere itirazınızı edebilirsiniz. Sizi ihaleden diskalifiye ediyoruz' dediler. Biz de bunun üzerine çıktık, hemen kolluk kuvvetlerine ve gerekli adli merceklere şikayetimizi sunduk. Bugünde Çardak Havalimanı’nda itirazımızı sunuyoruz. Bu olaydan ötürü mağdur olduk. Mağduriyetimizin giderilmesi için gerekli adli mercilere evraklarımızı, delilerimizi sunduk. İnşallah hak yerini bulur. Adalet yerini bulur, adalete güveniyoruz. Biz buradan kimseyi zan altına bırakmadan kendi hakkımızı arıyoruz” dedi.

Çardak Havali̇mani’nda Kafeterya İhalesi̇ Mahkemeli̇k Oldu (1)

“KOMİSYON BAŞKANININ KENDİ YAKINLARINA İHALEYİ VERDİĞİNİ DUYDUK”

İhale Komisyon Başkanının kafeterya işletmeciliğini kendi çevresinden kişilere vermek istediği için ihalede usulsüzlük yapıldığı iddialarının olduğunu ifade eden Keskin, “Komisyon Başkanı kendi yakınlarına ihaleyi vermek için bunu yaptığının duyumunu aldık. Gerekli deliller dosyanın içinde zaten. Bundan ötürü şikâyette bulunduk, araştırmalar yapılıyor. Biz hakkın yerini bulup tekrardan ihaleye çıkartılıp hak edenin kazanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA