Belediyenin borcu 79 milyon lira Belediyenin borcu 79 milyon lira

Denizli’nin en pahalı suyu kullandığını savunan ve yaklaşık iki hafta önce yüksek bedelli su faturalarından oluşan bir sergiyi Çınar Meydanı’nda açan CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu bu kez rakibinin vaatlerinin yer aldığı bir sergi açtı. Mevcut belediye başkanı ve AK Parti adayı Osman Zolan’ın söz verdiği fakat gerçekleştirmediğini savunduğu projelerin yer aldığı sergi dün akşam saatlerinde aynı meydanda küçük bir törenle açıldı.

Açılışta sergide konuşan Çavuşoğlu; “Keyifli olmayan bir serginin açılışındayız. ‘Yalandan Bir Sergi’ adıyla yaptığımız serginin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Devasa projelerle şehrimizin tamamını donattıkları fakat bugüne kadar hiçbirini yapmadıkları, sadece duygularımızla oynayıp, seçmen iradesini sakatlayarak bu şehirde algı yönetimiyle seçmenin iradesini değiştirdiklerini, bugün geldiğimiz noktada ise ‘Vaat’ adı altında onlarca kez söyledikleri ama yapmadıkları serginin açılışındayız” diye konuştu.

Bir farkındalık yapmak istediklerini belirten Çavuşoğlu; “Bizler biliyoruz ki; artık şehrimizde yaşayanların bu vaatlere karınları tok. Yine de biz, Denizli halkına hem bir nükte olsun hem de bir farkındalık olsun diye bu açılışı gerçekleştireceğiz. Sergimizin adı; ‘Yalandan bir sergi.’ İçeride göreceğiniz eserler, geçmişte aklınızla, duygularınızla, hayallerinizle oynandığı için önlem alma konusunda uyarı niteliği taşımaktadır. Lütfen dikkat ediniz. Eserimizin sahibi de Osman Zolan’dır” ifadelerini kullandı. Açılış kurdelesini ise Çavuloğlu’nun yanı sıra; CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun birlikte kesti.

Sergide, geride kalan seçim dönemlerinde vaat edilen projeler yer aldı. CHP’liler Zolan’ın aynı vaatleri tekrar ettiğini öne sürdükleri sergide ‘Halk Plajı, İkinci Üniversite, Drag-Oto Yarış Pisti, Şehir Stadı, Arkeoloji Müzesi, Akıllı ve Katlı Otoparklar, 250 Liraya 25 Bin Konut, Tramvay, Minia Denizli, Millet Bahçesi, Yeni Sanayi Sitesi ile gerçekleştiği halde kusurlu olduğu savunulan bazı projelerin görsellerine yer verdi.