Bir dizi ziyaret kapsamında Denizli’ye gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Denizli Büyükşehir Belediyesi ziyaretinin ardından 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda seçimden sonraki ilk mitingini gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Özel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun her kesimin belediye başkanı olacağı vurgusunda bulundu. 23 Mart günü memleketi Manisa’nın ardından Denizli’ye geldiğini ve mitingde yaptığı ittifak çağrısını hatırlatan CHP lideri Özgür Özel, “O gün bir çağrıda bulunduk. Seçim öncesi geldiğimde 'Siyasi parti liderleri olarak bizler Ankara’da ittifak yapamadık ama umudumuz var. Denizli’nin sosyal demokratlarını, milliyetçi demokratlarını, muhafazakar demokratlarını, Kürt’üyle, Türk’üyle memleketine yürekten bağlı olan Denizli’nin güzel insanlarını Denizli ittifakına davet ediyorum” dedim. O gün Denizli sesimizi duydu. Ben o gün dedim ki, “Benim gördüğüm Denizli kararını vermiş” 31 Mart akşamı en güzel haberi sizden aldık. Hepinize teşekkür ediyorum. Bazı illere gidersiniz yanınızda belediye başkanı olmaz. Bazı illere gidersiniz 3-4 başkan varsa arkam sağlam dersiniz. Denizliler sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Arkamıza 15 belediye başkanı veren Denizli’ye helal olsun” diye konuştu.

“Deni̇zli̇’ye Helal Olsun” (2)

“272 AVROLUK EMEKLİ MAAŞININ ALMANCAYA TERCÜMESİ YOK”

Emekli maşı üzerinden eleştirilerde bulunan Özel, “Almanya’da Almanlara anlattım tercüman hatası, yanlış söyledim sandılar. 'Türkiye’de emekliler 272 avro maaş alıyor' dedim. Düzeltiyor '2 bin 700 avrodur' diyor. 'Yok' dedim. Strazburg’daydım, Fransa’daydım. Tercüman kız yanlış söylüyor sandılar. 'Bir 0 eksik değil mi, 2 bin 700 Euro olsun' dediler. O gün kendi kendime dedim ki, 'Ey Özgür Özel, Türkiye’deki 272 avroluk emekli maaşının Almancaya tercümesi yok. İngilizceye tercümesi yok' Milletin bir 0 eksik sandığı bu sefalete mahkûm edenlere yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

“Deni̇zli̇’ye Helal Olsun” (3)

“BİZİM İTTİFAKIMIZ SİYASİ PARTİ İTTİFAKI DEĞİLDİR”

Türkiye İttifakı ile Türkiye’nin kazanacağı vurgusunda bulunan Özgür Özel, “Bizim ittifakımız siyasi parti ittifakı değildir. Bizim ittifakımız bir araya gelmiş ve milletin canı yanı yanarken onları duymayan Cumhur İttifakı değildir. Adını memleketimizden, renklerini ay yıldızlı al bayrağımızdan alan Türkiye İttifakı'dır. Türkiye İttifakı kazanacak, Türkiye kazanacak” şeklinde konuştu.

"Laiklik ve bilim karşıtı müfredatı reddediyoruz" "Laiklik ve bilim karşıtı müfredatı reddediyoruz"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Merkezefendi Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi ziyaretlerinin ardından memleketi Manisa’ya hareket edecek.

İhlas Haber Ajansı

“Deni̇zli̇’ye Helal Olsun” (4)