Denizli Model Fabrika İstişare Toplantısı, Denizli Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Abdullah Başar, Daire Başkanı Dr. Yücel Özkara, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Serkan Ulu ile DSO Yönetimi bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmeye, DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, DSO Başkan Yardımcısı Osman Uğurlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Enis Emre Boz ve Mehmet Sarı ile DSO Meclis Başkan Yardımcısı Metin Okan ve DSO Meclis Üyesi Ayhan Doğrar, DSO Genel Sekreteri Dr. Sezgi Akbaş, Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Tillem, Sanayi ve Raporlama Müdürü Erhan Aslan katılım sağladı. Görüşmede, kent ekonomisi, kent sanayisine yön veren sektörler, üretim, istihdam ve ihracat konuları ele alındı. Denizli Model Fabrika’nın kente katacağı değerler üzerinde duruldu. Görüşmenin sonunda, Kasapoğlu, Başar'a "Sanayinin Kadim Şehri Denizli" Kitabını takdim etti.

Deni̇zli̇ Model Fabri̇ka Toplantisi Dso’da Yapildi (1)

DENİZLİ MODEL FABRİKANIN PAYDAŞLARI BİR ARAYA GELDİ

İkinci el otomobilde yaprak kımıldamıyor İkinci el otomobilde yaprak kımıldamıyor

Denizli Model Fabrika’nın kurucusu ve yürütücüsü olan Denizli Sanayi Odası, Denizli Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Denizli İl Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi Teknokent Temsilcilerinin yer aldığı toplantı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı için katılımcılara teşekkür eden Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, “Aidiyet hissettik, bu projeyi sahiplendik, belli bir yol aldık” dedi.

Deni̇zli̇ Model Fabri̇ka Toplantisi Dso’da Yapildi (2)

BAŞAR: “BAKANLIK OLARAK BİZİM ODAĞIMIZ SANAYİ”

Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Abdullah Başar, sanayi için verimlilik, eğitim ve üretimin öncelikli olduğunu kaydetti. Model fabrikaların öneminden söz eden Başar, “Bakanlık olarak bizim odağımız sanayi. Model Fabrikalar ile yalın dönüşüm sürecine rehberlik etmeyi amaçlıyoruz.” diye konuştu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yetkilileri, DSO Yönetimi, Denizli Model Fabrika’nın paydaşları, yapımı devam eden alanda incelemelerde bulundu.

2024 YILINDA AÇILACAK

Başkan Kasapoğlu, Model Fabrika ile ilgili süreç, detay ve gelişmeleri, Genel Müdürü Abdullah Başar, Daire Başkanı Dr. Yücel Özkara, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Serkan Ulu’ya aktardı. İnceleme ziyaretinde, Model Fabrika’nın yapım süreci ile ilgili Bakanlık’tan beklentiler ve talepler de iletildi. 2023 Ekim ayı sonunda mimari, statik, mekanik, elektrik, tüm projeleri tamamlanan, 2023 Aralık ayında, çelik konstrüksiyon ihalesi sonuçlandırılarak inşaat yapım işine başlanan Denizli Model Fabrika’nın çelik konstrüksiyon, arakat ve cephe taşıyıcıları montajı Mayıs ayı itibariyle tamamlandı. 2024 yılı içerisinde açılışının yapılması hedeflenen Denizli Model Fabrika’da inşaat çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi