Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, suç ve suçlularla mücadele kapsamında Emniyet ve Jandarma birimlerinin işbirliğiyle yürütülen operasyonlarda önemli başarılara imza atıldığını ifade etti. Bu operasyonlar neticesinde il genelinde aranan toplam 498 kişi yakalanarak adalete teslim edildi. Yakalanan kişiler arasında 0-5 yıl arası aranan 224, 5-10 yıl arası aranan 34, 10-20 yıl arası aranan 18, 20 yıl ve üzeri aranan 2 kişi ile ifadeye çağrılan 220 kişi bulunduğu öğrenildi.  

Deni̇zli̇’de 126 Yabanci Uyruklu Sinir Dişi Edi̇ldi̇

Denizli'de 23 zehir taciri tutuklandı! Denizli'de 23 zehir taciri tutuklandı!

OLAYLARIN YÜZDE 94,5'İ AYDINLATILDI

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, kent genelinde asayiş suçlarıyla ilgili yapılan çalışmaların detaylarını paylaştı. Vali Coşkun'un verdiği bilgilere göre, asayiş olaylarının yüzde 94,5'i aydınlatıldı. Özellikle malvarlığına karşı işlenen suçlarda, evden hırsızlık, işyerinden hırsızlık, oto hırsızlığı, otodan hırsızlık ve motosiklet hırsızlığı gibi suçların önlenmesi için yapılan önleyici ve analiz çalışmaları sonuç vermiş ve olay sayılarında yüzde 63 oranında azalma sağlandı.

 39 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Bu çalışmalar neticesinde, suçlarla ilişkilendirilen 143 şahıs yakalanırken adli işlemler başlatıldı. Ayrıca, 6 çalıntı motosiklet ele geçirildi. Dolandırıcılık olaylarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda da başarılı sonuçlar elde edilirken 2 projeli operasyon kapsamında 39 şüpheli yakalanmış ve 30 şahıs tutuklandı.  

Deni̇zli̇’de 126 Yabanci Uyruklu Sinir Dişi Edi̇ldi̇(1)

126 YABANCI UYRUKLU KİŞİ SINIR DIŞI EDİLDİ

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti suçlarıyla mücadele kapsamında yapılan çalışmaları açıkladı. Vali Coşkun'un verdiği bilgilere göre, “kentte düzensiz göçmenlere yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda, yasal izinleri olmadığı tespit edilen 126 yabancı uyruklu kişi sınır dışı edildi. Ayrıca, mobil göç noktası aracında 942 kişinin tahkikatı yapıldı ve yasal izinleri olmadığı belirlenen 45 yabancı uyruklu kişi hakkında idari işlemler gerçekleştirildi.”

 ÇOK MİKTARDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Vali Coşkun'un açıklamalarına göre, uyuşturucu ile mücadelede de çalışmalar devam etti. Mart ayında uyuşturucu madde ticareti yapma, kullanma ve bulundurma gibi narkotik suçlara yönelik operasyonlarda toplam 204 şüpheli gözaltına alındı. Bu operasyonlarda; 192 gram eroin, 1 kilo 795 gram esrar, 3 kilo 254 gram metamfetamin, 18 bin 519 kullanımlık kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid (bonzai), 284 adet sentetik ecza ve 28 gram kokain ele geçirildi.”