Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şube Başkanı Mesdan Yıldırım, basın açıklamasında bulundu. Alanlarda, meydanlarda, stantlarda hep var olduklarını belirten Başkan Yıldırım; “31 Mart Seçimlerinde iktidara sarı kart gösterdik, yine uyarımız dikkate alınmadı. 25 Mayıs’ta 8 bölgede ‘Açlığa ve Sefalete Hayır mitingi’ yaptık, 26 Mayıs’ta Ankara Tandoğan Meydanı’nda yapılan emekli mitingine destek verdik yine yetmedi. TÜİK 5 aylık enflasyon farkını yüzde 22,72 hesaplamış, gerçek mi? Elbette değil. Mayıs ayı enflasyon oranını iktidarın öngörüsü doğrultusunda yüzde 75,45 olarak açıkladı. Çünkü iktidar Temmuz ayı maaş artışlarını düşük tutmak için enflasyon rakamının hedeflenen düzeyde olmasını istiyor. Biz enflasyonu pazarda, markette farklı hissediyoruz. Gerçek enflasyon açıklanan rakamın çok üstünde. Halkın alım gücü her gün düşüyor, temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. İktidara soruyoruz. Gerçek enflasyon, yaşamsal kayıplarımız nedir? İnsanca yaşam standardı nedir?” dedi.

“BAYRAM İKRAMİYELERİ ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNDE OLMALI”

Denizli'de simide zam geldi! Denizli'de simide zam geldi!

Emeklilerin taleplerini sıralayan Başkan Yıldırım; “Bugün emeklilerin kayıplarının karşılanması ve insanca yaşayabilmesi için; en düşük emekli maaşı en düşük memur maaşına eşitlenmelidir. Memurlara verilen seyyanen ödeme bütün emeklilere verilmelidir. Gelen bayram, emekli sözde değil, gerçek bayramı yaşamak istiyor, bayram ikramiyeleri en az asgari ücret düzeyinde olmalı ve yılda 4 defa verilmelidir. Sağlığa erişim kolay olmalı, alınan her türlü katkı payları iptal edilmelidir. İktidar nasıl olsa 4 yıl seçim yok, istediğim zammı yaparım, tasarruf paketi uyguluyorum, sabredin derim, halkı böyle uyuturum gafletine düşmesin, emekliler açlık sınırının altında ücretle yaşam mücadelesi veriyor. Bu yaz iktidar için hiçte öyle kolay geçmez, daha da sıcak geçer. Bizler aç olarak nasıl uykuya hasretsek, ülkeyi yönetenlerde tok olarak uykuya hasret kalırlar” diye konuştu.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Başkan Yıldırım, şunları kaydetti: “Demokrasi seçimden seçime sandık değil, sandık rüşveti hiç değildir. Demokrasi bir yaşam biçimidir. O da insanca yaşam biçimidir. O nedenledir ki; emeklinin, emekçilerin hele hele asgari ücretlinin göğsüne çökerek iktidarlarını sürdürmeleri mümkün değildir. İktidar yarattığı krizin bedelini halka ödetmeye çalışıyor, krizin bedelini iktidar ödemelidir. Halk 22 yıldır ülkeyi kötü yöneten iktidardan, verdiği yönetim yetkisini geri almak istiyor. Bunun yolu da erken seçimdir. Sandık halkın önüne en kısa sürede gelmelidir. Yaz çok sıcak bu havada seçim olmaz diye düşünmesinler, sonbahar da yapılacak seçim yazdan daha sıcak geçecek, kış ise daha dondurucu olacaktır.”

Kaynak: Haber Merkezi