Happy Place to Work tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırması tamamlandı. Araştırmaya farklı sektörlerden alanında marka olmuş lider şirketler katıldı. Aday şirketlerin “insan yönetimi” uygulamaları bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puan alan 50 şirket, Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri listesine girmeye hak kazandı.

İLK KEZ BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ LİSTEYE DÂHİL OLDU

Aydın-Denizli otoyoluna zam geldi! Aydın-Denizli otoyoluna zam geldi!

Denizli Sanayi Odası, Wellbeing Index’ten 89, HR Check’den 70 olmak üzere ortalama 80 puan alarak; “Olağanüstü Çalışan Deneyimi Sertifikası ve Ödülü”nü almaya hak kazandı ve 1 Mayıs 2024 tarihinde açıklanan Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri listesinde yer aldı. 3 yıldır gerçekleştirilen araştırmada, ilk kez bir sivil toplum örgütü listeye dahil oldu. Denizli Sanayi Odası'nın yolculuğunda iş birliği ve insan odaklı yaklaşımın önemine vurgu yapan Başkan Kasapoğlu, “DSO olarak, mutlu çalışanların başarı için kritik bir faktör olduğuna inancımızı her zaman yüksek tuttuk. Bu nedenle, Türkiye'nin En Mutlu İş Yerleri araştırmasında yer almaktan dolayı büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“MUTLULUK, BAŞARININ ANAHTARIDIR”

Denizli Sanayi Odası'nın yolculuğunda iş birliği ve insan odaklı yaklaşımın önemine vurgu yapan DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, “Denizli Sanayi Odası olarak, mutlu çalışanların başarı için kritik bir faktör olduğuna inancımızı her zaman yüksek tuttuk. Bu nedenle, Türkiye'nin En Mutlu İş Yerleri araştırmasında yer almaktan dolayı büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BAŞARIMIZIN SIRRI, İNSAN ODAKLI YAKLAŞIMDA YATIYOR”

Başarılı bir işletme için sadece rakamlar ve grafiklerin yeterli olmadığını belirten Kasapoğlu, “Denizli Sanayi Odası olarak mutlu çalışanların başarı için kritik bir faktör olduğuna inancımızı her zaman yüksek tuttuk. Başarılı bir işletme için sadece rakamlar ve grafikler yeterli değil. Başarımızın sırrı, insan odaklı yaklaşımda yatıyor. İş yerindeki her bir çalışanımızın sosyal, kişisel ve mesleki gelişimine önem veriyoruz. Çalışanlarımızın mutluluğunu artırmak için çeşitli programlar ve faaliyetler düzenliyoruz. Şeffaf iletişim ve adil bir çalışma ortamı oluşturmak, öncelikli hedeflerimiz arasında.” dedi. Gelecekte de çalışanların mutluluğunu ve refahını ön planda tutmaya devam edeceklerini kaydeden Kasapoğlu, “Özellikle kadın iş gücüne katılımını önemseyen perspektifi sürdürmeye kararlıyız. Hep birlikte, daha mutlu, daha başarılı ve daha güçlü bir gelecek inşa etmek için kararlı bir şekilde çalışacağız.” sözlerine yer verdi.