Makam araçları otoparka çekildi Makam araçları otoparka çekildi

Cumhur İttifakı'nın Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in yeni projesi Kadın ve Aile Sağlıklı Yaşam Merkezleri oldu. Projeye göre Merkezefendi’nin farklı bölgelerinde yapılacak olan bu merkezler, fiziksel ve mental sağlık alanında çeşitli hizmetler sunacak. Özellikle kadınlara ve çocuklara yönelik psikolojik desteklerin de sunulacağı bu merkezlerdeki tüm hizmetler ücretsiz verilecek.

AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, bu merkezlerde kadınların doğum öncesi ve sonrasında uzman doktorlar tarafından takip edileceğini belirterek, “Kadınlar, toplumun temel yapı taşlarından biridir. Onların güçlenmesi, aynı zamanda toplumun güçlenmesi anlamına gelir. Bu nedenle Kadın ve Aile Sağlıklı Yaşam Merkezleri, özellikle kadınların ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetleri konusunda önemli projelerimizin arasında” dedi.

Psikolojik destek programları düzenlenecek
Bu merkezlerde çocuklara yönelik psikolojik destek programları düzenlenecek, ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olunacak ve pedagog desteği sunulacak. Böylece çocukların psiko-sosyal gelişimi desteklenerek, sorunların erken dönemde tespit edilip çözüme kavuşturulabilmesi amaçlanıyor. Diğer taraftan bu merkezlere spor salonları da dahil edilerek aile bireylerinin günlük hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmelerine imkan tanınacak, herkes için uygun sportif etkinlikler düzenlenecek. Cumhur İttifakı'nın Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, açıkladığı Kadın ve Aile Sağlıklı Yaşam Merkezi Projesi, Merkezefendi’de ki ailelerin daha iyi şartlarda ve daha sağlıklı yaşamasını hedefliyor.