Geleceği̇n Şefleri̇ Deni̇zli̇’de Yarişti (6)

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Türk mutfağının zengin lezzetlerini korumak ve tanıtmak amacıyla mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının yiyecek ve içecek hizmetleri alanında öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması’nın Ege Bölge Finali Denizli’de gerçekleşti.

Geleceği̇n Şefleri̇ Deni̇zli̇’de Yarişti (5)

“YARIŞMALARIN ÜLKEMİZE BÜYÜK KATKILARI OLUYOR”

Merkezefendi Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen yarışmanın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz yarışma en keyifli ve heyecanlı yarışmalardan bir tanesi. Gastronomi kültürlerin birbirlerine aktarılması ve nesilden nesile aktarılması gereken zenginliklerimizin başında gelmektedir. Gastronominin başlı başına bir sanat ve bilimsel çalışmalarında olduğu bir bilim dalı haline geldi. Ülkemizin gastronomi alanında dünyaya tanıtılmasında meslek liselerimizin de büyük rolü var. Öğrencilerimizin bu alanda yetişmeleri ve dünyanın dört bir yanında ülkemizin yemeklerini insanlara sunması büyük önem arz ediyor. Bakanlığımızca gerçekleştirilen bu tür yarışmalarında da ülkemiz gastronomisine büyük katkıları olduğuna inanıyorum. Ellerinin lezzetlerini tabaklarına yansıtmak için yarışma süresince hummalı bir çalışma içerisinde olacak tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Geleceği̇n Şefleri̇ Deni̇zli̇’de Yarişti (4)

“ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Milli Eğitin Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ercan Alpay, “Bakanlığımız ülke genelindeki tüm okullarımızı kapsayacak şekilde MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması planlanarak hayata geçirildi. Bakanlık olarak öğrencilerimize becerilerini sergileme fırsatı sunan bir organizasyon olmasından ve Türk mutfağımızın zengin lezzetlerinin tanıtılmasına imkan vermesinden dolayı çok önem veriyoruz. 28 Gastronomi bölgesinde 81 ilimizdeki meslek liselerimizin yiyecek içecek hizmetleri alanı öğrencilerimizden 407 ekip ve bin 222 öğrenci ile 407 danışman öğretmenimiz yarışıyor. Bölge yarışmalarının sonrası dereceye giren okullarımız İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Türkiye finaline katılacak. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Akıl zeka oyunları şampiyonları Denizli'den Akıl zeka oyunları şampiyonları Denizli'den

Geleceği̇n Şefleri̇ Deni̇zli̇’de Yarişti (3)

Geleceği̇n Şefleri̇ Deni̇zli̇’de Yarişti (1)

Geleceği̇n Şefleri̇ Deni̇zli̇’de Yarişti (2)