. Honaz çıkartmasına Vatan Partisi’nin Merkezefendi, Pamukkale, Çal, Kale, Çardak ve Güney Belediye Başkan adayları da katıldı. Üreten köyün sırrı, çiftçidedir, öncelikle muhtarlıkların yeniden inşasındadır diyen Mehmet Çobanoğlu ülkemizde demokrasiyi, köy ve mahalle muhtarlıkları temeline oturtacağız. Vatan Partisi’nin yönettiği belediyeler, köylerin alt yapısını ve yollarını yapacak, susuz köy bırakmayacaktır dedi.

Gazetecilerden Başkan Çavuşoğlu’na ziyaret Gazetecilerden Başkan Çavuşoğlu’na ziyaret

Whatsapp Image 2024 03 01 At 17.56.41 (1)

Çobanoğlu şunları söyledi: “Ekilmeyen arazileri üretim planına uygun şekilde çiftçimize tahsis edeceğiz. Belediye bünyesinde; Tohum, Fidan ve Gübre Üretim Tesisleri, Soğuk Hava Ambarları kuracağız. Sulama, elektrik ve diğer maliyet sorunları ile karşılaşan çiftçilerimizi destekleyeceğiz. Evi, toprağı ve traktörü ipotekli, hacizli tek bir üretici bırakmayacağız. Belediyelerimiz, ürünlerin toplanması ve pazarlanmasında üreticilerimizin hizmetindedir.

HAYVANCILIK DESTEKLENECEK!

Büyükşehir Belediyesi asla mera alanlarını satmayacak aksine satılan mera alanlarını geri alacaktır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan besiciliği ve süt üreticiliği için mera alanları daha da büyütülecektir. Hayvancılık yapan üreticilerimize hizmet veren ucuz mezbahalar kurulacak ve kartelleşmiş kesimhanelerin haksız düzenine son verilecektir. İhtiyaç olan yerlerde hayvan pazarları kurulacaktır. Besicilerimizin kurban döneminde evlerinden uzakta, kurbanlık hayvanlarıyla yaşadığı sefalete son verilecektir. Kurban pazarlarında üreticilerden yer kirası alınmayacak ve konaklama, yemek, banyo, tuvalet, ibadethane gibi ihtiyaçlar karşılanacaktır. Meraların yollarına asfalt dökülecek ve otlaklarda hayvanlar için çeşmeli su alanları yapılacaktır. Çobanların konaklaması için barakalar inşa edilecek, gezer arıcılık yapan üreticilerimiz için konaklama, yol, su, arı kışlatma olanakları sağlanacaktır.”

Whatsapp Image 2024 03 01 At 17.56.41 (2)

Honaz’ın kirazı ile anıldığını belirten Vatan Partisi Honaz Belediye Başkan adayı Ahmet Gündüz de iç ve dış pazarda ürün talebini ve tüketim dağılımını yakından izleyen birimler oluşturacaklarını ifade etti. Tarım makinelerinin çok pahalı olduğunu söyleyen Ahmet Gündüz traktör, patoz, biçerdöver, su motoru, jeneratör gibi araçları satın alma olanağından yoksun üreticilerimize üretim sezonunda araç desteği sağlamak belediyelerimizin asli görevi olacaktır dedi. Honaz’da “Makine Park”ı kuracaklarını ifade eden Ahmet Gündüz bunu da Kaymakamlık ve Belediyenin içinde bulunduğu Kooperatifler aracılığıyla yapacaklarını söyledi. Gündüz şöyle devam etti: “Üretim alanlarımızın hayat kaynağı olan ve emeği görmezden gelinen çiftçi kadınlarımız kayıt altına alınacak, kadın çiftçilerimizin emekli olmaları sağlanacaktır. Belediye bünyesinde Ziraat Mühendisi ve Veteriner istihdam edilerek, üretim bölgelerine düzenli tarımsal danışma ve veterinerlik hizmeti verilecektir. Üretim alanlarında doğal afetlerin neden olduğu zararlara karşı acil önlem birimleri oluşturulacaktır. Vatan Partisi, Rusya, Belarus, Azerbaycan, Abhazya, Suriye, İran, Irak, Cezayir, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Çin ile kurduğu güvenli ilişkileri, üreticilerimizin hizmetine sunuyor. Böylece ürünlerimizin Avrasya ve Akdeniz pazarlarına ihracını en uygun koşullarda örgütleyecek ve verimli kılacağız. Bütün bu uygulamalarla kırsal bölgelerimizde üretimi son çare değil, ilk tercih haline getireceğiz. Doğdukları yerde doyamayan, kentlerde işsizliğe veya asgari ücrete mahkûm edilen, niteliksiz iş gücüne dönüştürülen vatandaşlarımızın yüzlerini üretimle güldürmek ellerimizdedir. Üreten ve mutlu köyler için oylar Vatan Partisi’ne.”