İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) şiddete karşı yürüttüğü Nar Projesi’ni yaygınlaştırmak için Denizli’ye geliyor. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, şiddete karşı doğru haber dilini yaygınlaştırmak için Denizli’de gazetecilerle bir araya gelecek ve ‘Nar Elçisi’ olmaya davet edecek. Toplantı 4 Mayıs 2024 Cumartesi günü Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilecek ve saat 10:00’da başlayacak.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 16.33.51

GAZETECİLERE EĞİTİM VERİLECEK

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Denizlili gazetecilerin eğitime katılarak, şiddete karşı Nar Elçisi olmalarının önemini vurguladı. Gappi, Denizli’de aktif olarak çalışan tüm medya çalışanlarını eğitime çağırarak,  katılanların proje kapsamında ürettikleri haber ve belgesellerle telif desteğinden faydalanabileceklerini de hatırlattı. Düzenlenecek eğitimde Prof. Dr. Sevda Alankuş ve Dr. Devrim İnce Denizlili gazetecilerin şiddet haberlerinde kullanmaları gereken görsel ve yazılı içeriklerde dikkat etmeleri gereken konuları anlatacak.

MUHTARLALA BİR ARAYA GELECEK

Denizli'de 19 Mayıs coşkusu Göksel konseriyle taçlandı Denizli'de 19 Mayıs coşkusu Göksel konseriyle taçlandı

Medyada şiddet dilini dönüştürmek, şiddete karşı toplumsal farkındalığı yaygınlaştırmak amacıyla İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin yürüttüğü ‘Nar 2-Şiddete Karşı İletişim Projesi’ ayrıca mahallelerde farkındalık ve eğitim çalışmaları yapacak. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve proje eğitmenleri bugün saat 11:00’de Denizli Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde muhtarlarla bir araya gelecek ve mahallelerde Nar elçiliği farkındalığı yaratacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın da katılacağı programda Psikolog Caner Sertdemir ve Avukat Birgül Değirmenci kadınları ve muhtarları bilinçlendiren çalışmalar yapacak. Hollanda Kraliyeti İnsan Hakları Programı desteği ile yürütülen ‘Nar 2-Şiddete Karşı İletişim Projesi’ İzmir, Manisa, Muğla ve Aydın’da da kadına yönelik erkek şiddeti ve çocuk istismarına karşı çalışmalarını sürdürecek.