Erkan Hayla’dan ağır sözler Erkan Hayla’dan ağır sözler

İşçi sınıfının değerli bir temsilcisini kaybettiğini belirten Vatan Partisi BBB adayı Mehmet Çobanoğlu işçi sınıfının başı sağ olsun dedi. İktidarı ve muhalefetiyle neoliberal ekonomiyi savunanların emek düşmanı cephede birleştiklerini ifade eden Çobanoğlu şöyle devam etti. “Bugün Kemal Dervişlerin, Ali Babacanların Mehmet Şimşeklerin halkı yoksullaştıran politikaları uygulanmaktadır. Bu politikalar halkın yoksulaşması ve emeğin sömürülmesi üzerine kuruludur. İktidara her konuda muhalefet edenler Mehmet Şimşek’i elleri kızarıncaya kadar alkışlamaktadırlar. Bu da Atlantik cephesinde birleştiklerini gösteriyor.

TAŞERONLAŞMAYA SON VERİLECEK!

Bu sistem tüm belediyelerde emek sömürüsü üzerine kuruludur. Kamu hizmetini taşeron eliyle yürüterek eş, dost, yandaş korunmaktadır. İktidarı emekçiyi enflasyona ezdiriyorsun diye eleştirenler bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde emekçilere % 19 zam öngörüyorlar. Emekçi düşmanlığında birbirinden farkları yok. Belediyeyi şirketlerle ve taşeronlarla yönetiyorlar. Taşeron sistemi emekçilerin örgütlenmesinin önündeki en büyük engeldir. Vatan Partisi’nin yönetiminde olan tüm belediyeler gibi Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron sistemine son verilecek tüm hizmetler kamu personeli eliyle yürütülecektir. İşçiler, emekçiler bizim baş tacımızdır. Vatan Partisi rantçı sisteme son verecek kamu hizmetinde devrim yapacaktır.”

Türk-İş Denizli Temsilcisi Yakup Çetin de Vatan Partisi heyetine baş sağlığı ziyareti için teşekkür ederek Genel Sekreter Pevrul Kavlak’ın yılmaz bir hak savunucusu olduğunu, yerinin doldurulmasının güç olacağını belirtti.