Denizli’de her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Çivril Işıklı Gölü’nde nilüfer çiçekleri açtı. Göl yüzeyinde kapladığı 300 dekarlık alanla Türkiye’nin en büyük Nilüfer tarlarını barından Işıklı gölünde tekneciler hazırlıklarını tamamladı. Nilüfer tarlalarını görmek isteyenler için tekne turları 1 Haziran’da başladı. Ege Bölgesinin en büyük tatlı su göllerinden olan ve kapladığı 300 hektarlık alan ile Türkiye’nin en büyük Nilüfer tarlalarına sahip Işıklı Gölü misafirlerini bekliyor. Hava şartlarına bağlı olarak sabah 08.00 itibarı ile başlayacak turların gün içinde saat 18.00’e kadar sürmesi planlanıyor.

Ertemur'a 200 milyonluk borçlanma yetkisi! Ertemur'a 200 milyonluk borçlanma yetkisi!

Işikli Gölü’nde Ni̇lüfer Şöleni̇ Başladi (5)

TUR ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Nilüferleri görmek isteyenlerin Beydilli ve Sundurlu mahallelerinden göle girebildiği sezon Ağustos ayının 15’ine kadar sürecek. Gölde üç noktada yapılan turlarda Sundurlu mahallesinden başlayan turlar 1 buçuk saat ve bin lira olarak düzenlenirken, Beydilli mahallesinden düzenlenen turlar 1 saat ve 800 lira olarak ücretlendirileceği bildirildi. Ücretler kişi başı değil, tekne kiralama ücreti olarak belirlendi.

Işikli Gölü’nde Ni̇lüfer Şöleni̇ Başladi (3)

FİYATLARA BÜYÜK TEPKİ

Geçen yıl 400 lira olan tekne turlarının fiyatındaki büyük artış sosyal medyada tepkiye neden oldu. Tekne turlarındaki fiyat artışını fazla bulan vatandaşlar, fiyatların yeniden değerlendirilmesini talep etti.

Işikli Gölü’nde Ni̇lüfer Şöleni̇ Başladi (4)

Kaynak: Haber Merkezi