Haşim Teoman Sancar’dan Ramazan Bayramı mesajı Haşim Teoman Sancar’dan Ramazan Bayramı mesajı

Spor ve sağlıklı yaşam adına birçok projeyi ve etkinliği Merkezefendi’de gerçekleştiren Şeniz Doğan, ilçeyi sporun merkezi yapmayı hedeflediklerini belirtti. Basketboldan futbola, satrançtan pilatese, zumbadan voleybola kadar birçok branştaki kursları ve yarışmaları ilçede hayata geçiren Merkezefendi Belediyesi, ilçede yeni basketbol antrenman sahaları yapacak.
Denizli’yi, Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı’na alt yapı oluşturmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Şeniz Doğan, önümüzdeki 5 yıl içerisinde hem basketbol takımının hem de yetenekli çocukların bambaşka yerlerde olacağını ve bu konuda sorumluluk sahibi olduklarını dile getirdi.
“Fiba standartlarına uygun sahalar yapacağız”
Görev yaptıkları süre boyunca sporun herkes için erişilebilir olması adına çaba harcadıklarını söyleyen Doğan, “Biz basketbol ilçesiyiz. Merkezefendi'de yaşayan her gencin istediği saatte dışarı çıkıp kendi mahallesinde basketbol oynamasını istiyoruz. Denizli'nin basketbol altyapısını güçlendirmek, herkesin basketbol becerilerini geliştirmek için FİBA Standartlarına uygun en az 1000 kişi kapasiteli kapalı antrenman sahalarını belirlenen noktalarda hızlıca açmaya başlıyoruz” dedi.