Yeni dönemde “insan odaklı şehir” sloganı ile yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir hayatının yoğun olduğu cadde, bulvar ve meydanları yeniden düzenleyerek sadece vatandaşların kullanımına sunmak için çalışmalara başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda ilk olarak Bayramyeri Meydanı’nda halkın rahatça gezip hareket etmesini engelleyen stant, araç parkları ve diğer yapıları kaldırmaya başladı. Çalışmayla Bayramyeri Meydanı nefes alırken, vatandaşlar hafta sonu akşam saatlerinde Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu’nun konser sürprizi ile karşılaştı. Birbirinden güzel ve hareketli marş ve şarkılarla Bayramyeri Meydanı’na renk getiren Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Şarkı ve marşlara alkışlarla eşlik eden Denizlililer, konser sürprizini büyük bir beğeni ile karşıladı. Bazı vatandaşlar şarkılara oynayarak eşlik ederken, bandonun muhteşem performansı uzun süre alkış topladı.

Meydanlar Kültür Ve Sanatla Buluşuyor (5)

“ŞEHİRLER MEYDANLARI İLE ANILIR”

Asrın Zaferi büyüledi Asrın Zaferi büyüledi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, artık Denizli'yi cadde, bulvar ve meydanlarıyla bir sanat şehri haline getireceklerini söyledi. Halkın meydanlara çıktığında yaşayan bir şehir görmesini istediklerini vurgulayan Başkan Çavuşoğlu, “Sergilerimiz, konserlerimiz sadece 4 duvar arasında olmasın. Denizli'nin sokaklarını, caddelerini ve meydanlarını artık bir sanat şehri haline getirelim istiyoruz. Denizli’de bununla ilgili çalışmalara başladık. İlk olarak Bayramyeri Meydanı’nı vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirebileceği bir alan haline getirdik” dedi. Şehirlerin meydanları ile anıldığına dikkati çeken Başkan Çavuşoğlu, “Biz şehrimizin meydanlarını yaşanabilir bir hale getirmek istiyoruz. Denizli’nin meydanları, Denizli halkına aittir” diye konuştu.

Meydanlar Kültür Ve Sanatla Buluşuyor (1)

“DAHA MUTLU VE GÜLEN YÜZLERİN OLDUĞU BİR DENİZLİ”

 Başkan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Artık Bayramyeri Meydanı’na gittiğinizde sanat icra eden, müzik yapan arkadaşlar görebilirsiniz. Öyle bir gün gelecek ki halkımız Bayramyeri Meydanı’nda zeybek oynayan insanlar görecek. Bunun aynısını Çınar için, Çamlık için ve diğer yoğun olan meydanlarımız için de yapacağız. Denizli’nin meydanlarını kültür ve sanatla buluşan bir hale getireceğiz.” Cadde, meydan ve bulvarlarda sokak sanatçılarının sanatını sergileyebileceği, insanların güler yüzle müzik dinleyip sanatçıları izleyebileceği bir Denizli olmasını istediklerini kaydede Başkan Çavuşoğlu, “Bu güzel kenti daha mutlu ve huzurlu bir şehir haline getirmek için yola çıktık. Sorunlara acil ve kalıcı çözümler üretmeye başladık. Ulaşımı hızlandıracak, sosyal refahı artıracak, turizm ve kırsal kalkınmayı destekleyecek, kültürel etkinlikleriyle adını duyuracak projelerimizle hep birlikte daha mutlu ve gülen yüzlerin olduğu bir Denizli inşa edeceğiz.”

Meydanlar Kültür Ve Sanatla Buluşuyor (4)

Meydanlar Kültür Ve Sanatla Buluşuyor (3)

Kaynak: Haber Merkezi