Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK’e göre 3,37, yıllık artışla enflasyon yüzde 75,45 oldu. ENAG'a göre mayıs ayında aylık enflasyon yüzde 5,66, yıllık enflasyon yüzde 120,66 oldu. Rakamların açıklanmasının ardından ise Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bir açıklama yaparak; ‘En kötüsü geride kaldı’ dedi. CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Şimşek’in açıklamalarını eleştirdi. Başkan Horzum: “Milletimizin aklıyla yine dalga geçmeye çalışıyorlar. Bir sonraki ay düzeleceğiz, bir sonraki yıl düzeleceğiz diye diye 22 yıl geçirdiler. En kötüsü geride falan kalmadı. En kötüsü AKP gittiğinde geride kalacak” dedi

Başkan Yılmaz'dan Babalar Günü mesajı Başkan Yılmaz'dan Babalar Günü mesajı

“Mi̇lleti̇mi̇zi̇n Akliyla Yi̇ne Dalga Geçi̇yorlar” (2)

“TEPEDE BİR KRAL VAR YANINDA SOYTARILAR”

“AKP’den masallar dinlemeye devam ediyoruz” diyen Başkan Horzum, “22 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP yine yeni yeniden milletimizin aklıyla dalga geçmeye çalışıyor. 22 yıllık süreçte toplumu ikiye ayırdılar. Onlardan yana olarak zenginlik içinde yaşayanlar, 10 bin TL maaş ile yaşamaya çalışan emekliler ve niceleri. AKP’nin yarattığı şey budur. Tek adam zihniyetinin bizi getirdiği nokta budur. Tepede bir kral var yanında soytarılar. Ne yapsa şakşak, ne yapsa daha iyisi olamazdı diyenler. Bunlardan sonuncusu ise ekonomiyi emanet ettiklerini söyledikleri Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek… Çıktı kameraların karşısına ‘Tasarrufa gidiyoruz’ dedi. Saydığı tedbirler arasında sarayın tasarrufu yoktu çünkü bunlar itibarlarından tasarruf etmezler. Yani Mehmet Şimşek de soytarı ve şakşakçı gruba bu şekilde dâhil oluyor” ifadelerini kullandı.

“EN KÖTÜSÜ AKP GİTTİĞİNDE GERİDE KALACAK”

“Son olarak enflasyon rakamları açıklanınca arkadaşın sesini duyduk” diyerek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i eleştiren Horzum, “Eğip büktükleri TÜİK rakamları ile bile enflasyon yüzde 75,45 oldu. ENAG ise yüzde 120,66 diyor. Sokakta, çarşıda yaşanan ise katbekat üstü. Vatandaş evine yiyecek alamıyor. Çıkmış Bakan Bey ‘En kötüsü geride kaldı’ diyor. Biz bu lafları Damat Bey’den çok duyduk. Nisan daha iyi olacak, Mayıs çok güzel falan. Milletimiz bunlara inanmıyor. Siz bu ülkeyi doğru yönetemiyorsunuz. Bir sonraki ay düzeleceğiz, bir sonraki yıl düzeleceğiz diye diye 22 yıl geçirdiler. En kötüsü geride falan kalmadı. En kötüsü AKP gittiğinde geride kalacak. Milletimiz sizden umudu kesti. Bunu 31 Mart seçimlerinde gösterdi. Şimdi milletimiz size son tokadı vurmak için genel seçimleri bekliyor. CHP iktidarı milletimizi sizin zulmünüzden kurtaracak” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi